Houby v téhle době rostou spíš na okraji lesa. „Známý byl tady v Bezručáku a přinesl pár holubinek a nějaké hlívy. Je to zatím opravdu slabé,“ tvrdí Jiří Roth.


Jiní houbaři měli při sbírání plodů lesa větší štěstí. Našli dokonce i pravé hřiby. „No, já jezdím na své oblíbené místo nad Prunéřov,“ popsal Jiří Hrdlička z Chomutova. „Byl jsem tam za poslední dobu třikrát a vždy přinesl plný koš. Hlavně masáky a hřiby,“ chlubí se svými úlovky houbař Hrdlička.


Podle mykologa Rotha v téhle době sběratelé hub najdou častěji hlívy, kozáky a ryzce.


Zajímavé jsou účinky hlívy ústřičné na zdraví člověka. Je úplným elixírem zdraví a mládí, má nejeden léčivý účinek. Vědci prokázali, že glukan, obsažený v hlívě, přispívá ke snižování cholesterolu, upravuje krevní tlak – nemoci srdce, cévní soustavy, upravuje hladinu cukru v krvi a má i protialergické účinky. Dnes se ve světě vyrábí různé léky obsahující mletou hlívu ústřičnou. Lze jí zpracovávat přímo do pokrmů a salátů.


Na houby třeba na Partyzán


„Houbaři to mají nejblíž do Bezručova údolí, na Partyzán, nebo do Hradiště,“ dává tip mykolog Roth. „Lesy v Krušných horách jsou plné hub, takže se dá zajet kamkoliv,“ dodává.


Také upozorňuje na co by si měli houbaři dávat především pozor. „Sběratelé hub by měli hledat jen ty houby, které znají a neriskovat.“ A dále dodává, že by lidé neměli houby dávat do igelitových sáčků a tašek. Nejlepší jsou proutěné košíky, kde mohou dýchat.

Máte snímky vlastních houbařských úlovků? Pošlete je na adresu chomutovsky@denik.cz. Zveřejníme je na webu i na stránkách Čtenář reportér.