Firma Spectrum Stores, která obchodní dům vlastní, chtěla vedle něj postavit parkoviště, město ale prodalo pozemky jiné firmě - Katumbě. Zástupcům Spectrum Stores se to nelíbilo a před sedmnácti dny na zasedání chomutovského zastupitelstva hrozili, že firma plánované investice do Prioru zastaví a stane se z něj tržnice. Z těchto informací a událostí vycházel také článek, který je uveřejněný v dnešním tištěném vydání Chomutovského deníku. Jak ale dnes potvrdili zástupci obou firem, situace se mezitím pohnula kupředu.
„Architekti obou firem spolupracují na společném řešení,“ uvedl včera pro Deník Radovan Pilich ze Spectrum Stores. „Pokud bychom to řešení nenašli, investice by stále ohrožena byla, ale zatím je vše na dobré cestě.“ To potvrdili také zástupci Katumby, kteří chtějí podle vlastních slov vyjít firmě Spectrum Stores maximálně vstříc a dohodu dodržet.
Katumba chce vedle Prioru postavit šestipodlažní hotel s podzemnín i nadzemním parkováním a také tři menší bytové domy. Spectrum Stores chce část pozemků využít pro parkoviště a rozšíření obchodního centra. Společný projekt míří k tomu, aby byly uspokojeny obě firmy.
Katumba zároveň spolupracuje s pracovní skupinou složenou z chomutovských zastupitelů, společně by měli dát dohromady konečnou architektonickou podobu hotelu.