Třeba areál Alšovka pod Měděncem zůstal zavřený, přestože ještě před víkendem byli provozovatelé optimističtí. „Sníh sice je, ale mokrý. Kdybychom na sjezdovku pustili lidi, hned by to vymetli,“ povzdychl si Vladimír Klíma z tamního Ski–areálu. „Kéž už bychom měli umělé zasněžování,“ zadoufal směrem ke Klášterci, kde se o sněžném děle už nějaký pátek mluví.


Právě díky umělému sněhu si nemusí podobné starosti dělat na Pyšné. Tam se o víkendu jezdilo, byť byl spuštěný jen vlek na malé sjezdovce. „Sněhu je tu dost, sami jsme také zasněžovali. Vypadá to, že od úterka znovu spustíme večerní lyžování,“ uvedl Tomáš Procházka ze Ski–areálu Pyšná.
Kdo vyjel ještě výš, určitě nelitoval. Velká střediska jako Klínovec, či v sousedních okresech Boží Dar nebo Bouřňák spustily všechny své vleky a návštěvnost byla slušná.


Sněhu bylo dost, ale byl zrádný a někteří lyžaři na to doplatili. „Napadl jeden centimetr nového prašanu, takže to vypadalo hezky, ale pod tím byl sníh namrzlý a jezdilo to po něm strašně rychle,“ uvedl náčelník Horské služby pro oblast Krušných hor Rudolf Chlad.
Sedmnáct lyžařů museli záchranáři ošetřovat, většinou na sjezdovkách. Třikrát si pro zraněné musela přijet i rychlá záchranná služba, nejvážnějším úrazem bylo těžké zranění pánve.


Včera večer, když jsme aktuální situaci na horách mapovali, už na Klínovci i na Pyšné zase hustě sněžilo. „Přes týden má napadnout další sníh, takže sněhu bude dost a dost,“ dodal k tomu Chlad.