Někteří to pojali sportovněji, chtěli se zbavit kil nabraných během vánočních hodů, jiní využili dlouhých školních prázdnin a na hory vyrazili s ratolestmi.
Počet lyžařů se během svátků snížil prvního ledna, kdy se zřejmě většina návštěvníků zotavovala ze silvestrovských oslav.


Málo lidí, a tím pádem i méně čekání ve frontách na vlek, si pochvaloval i Pavel Zicha z Chomutova, který se první den v roce vydal s manželkou na Klínovec.

„Když jsme přijížděli, tak parkoviště byla celkem plná. Říkal jsme si, že bude asi docela nával. Ale žádné fronty nebyly, vždycky čekalo tak pět deset lidí, takže to bylo v pohodě,“ popisuje situaci na svazích.


Sníh na sjezdovkách na Klínovci i v ostatních centrech je hlavně technický. Majitelé areálů využívají pokračujících mrazů a zasněžují co nejvíce.
„Sníh byl nastříkaný, umělý, na přírodním je to daleko lepší. U krajů se dalo jezdit dobře, uprostřed byly ledové plotny, které mi moje lyže moc nebraly. Ale svítilo sluníčko, nebyli lidi, takže dobrý,“ shrnul zážitky Zicha.


Lyžaři i majitelé vleků se mohou těšit na tuto neděli, v Ústeckém kraji má padat sníh. Nadílky využijí i běžkaři, kteří do stopy vyrazí i v nižších polohách.