V aquaparku v Klášterci nad Ohří odhadují víkendovou návštěvnost v počtu více jak dvou tisíc lidí. „V sobotu přišlo 850 návštěvníků, za nedělní dopoledne jich přišlo více jak dvanáct set a to ještě rozhodně není konečné číslo,“ uvedl Pavel Čermák ze zmíněného aquaparku. Podle něho toto číslo výrazně převyšuje letošní průměrnou návštěvnost, která je zatím kolem sto čtyřiceti lidí.
Na chomutovském Kamencovém jezeře taktéž padaly početní rekordy. Provozovatelům rovněž hrají do karet začínající letní prázdniny v Německu.
„V sobotu se přišlo vykoupat tisíc pět set lidí, nedělní návštěvnost odhaduji na dva tisíce,“ informoval včera Jiří Tykal, vedoucí provozovny Kamencové jezero. Na vodní vlek na sousedním Velkém otvickém rybníku stáli zájemci ve frontě a plno hlásí i v kempu.
„Chatky jsou beznadějně vyprodané. V Německu začaly v pátek prázdniny, takže začínají přijíždět turisté i odtamtud,“ doplnil Jiří Tykal.
V Klášterci i v Chomutově se shodují, že teprve tento víkend začalo to pravé léto. Meteorologové mají bohužel pro provozovatele vodních atrakcí špatnou zprávu. Podle předpovědi vydrží vysoké teploty nejpozději do čtvrtka. V sobotu a v neděli se má znovu ochladit.