Uběhlo už několik týdnů od Vašeho vítězství v senátních volbách, byl jste už takříkajíc v práci?
V budově senátu jsem už po svém zvolení samozřejmě byl vyřizovat několik formalit. Osvědčení o zvolení jsem obdržel teprve 23. května. Schůze v senátu jsem se poprvé zúčastnil 6. června, kdy jsem složil slib senátora.


V dřívějším rozhovoru pro Chomutovský deník jste uvedl, že si rozmyslíte, které funkce kvůli postu senátora opustíte. Které to budou?
Nechci dělat dvě hlavní zaměstnání najednou, proto se po dobu působení v senátu nechám uvolnit z funkce ředitele Kulturního domu v Klášterci nad Ohří. Do konce volebního období, které vyprší příští rok, zůstanu v krajském zastupitelstvu. Podle mého názoru by kvůli tak krátké době nemělo smysl odcházet. Zároveň zatím zůstávám kláštereckým radním, protože je to volená funkce. Je ale možné, že v budoucnu z rady města odejdu.


Jste spokojený s výbory, v jakých budete v senátu zasedat?

Původně jsem chtěl jít do výboru pro územní rozvoj, státní správu a životní prostředí. Počítal jsem i s tím, že budu ve výboru pro zdravotnictví a sociální politiku, jehož členem byl můj předchůdce Petr Skála. Bohužel ani jedno z toho nevyšlo. Místo toho mi byl nabídnut ústavně-právní výbor. Nejsem s tím úplně spokojený a samozřejmě, že bych byl rád jinde. Proto usilují o členství v komisi pro rozvoj venkova, prostřednictvím které bych mohl pomoci obcím v regionu.