Projekt vznikl pod hlavičkou Ústeckého kraje a hejtman Jiří Šulc k tomu říká. „Technicky vzdělaní odborníci už v regionu citelně chybějí, projekt má proto i motivovat maturanty, aby si zvolili k dalšímu studiu právě perspektivní technické obory.“
Úplně na začátku proškolí lektoři ČVUT (Českého vysokého učení technického) středoškolské učitele, kteří nabyté zkušenosti předají dál svým studentů v rámci dvou kurzů.
První kurz z matematiky a fyziky proběhne na konci srpna, přičemž je určený pro studenty, které letos přijmou právě na ČVUT. Trvat bude jeden týden a studenti celkem absolvují třicet hodin výuky.
Druhý kurz se zaměří na studenty, kteří budou ve školním roce 2007/8 v posledních ročnících středních škol. Půjde znovu o matematiku a fyziku, ale s tou obměnou, že doučování proběhne roztroušeně od září do dubna.
Hodiny matematiky a fyziky navíc, v rámci druhého kurzu, budou moci studenti navštěvovat s největší pravděpodobností na svých středních školách. V úvahu ještě připadá chomutovská pobočka ČVUT, která tam už rok funguje.