VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chomutovsko: Ušetří stokoruny, riskují miliony

Chomutovsko - Hasicí přístroj patří k prvotním a základním věcem, které mají v budovách být. Ušetření několika stokorun se může lidem ošklivě nevyplatit při vypuknutí požáru, kdy potom stejně volají Hasičské záchranné sbory o pomoc.

28.4.2008 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fofoFoto: Archiv VLP

„Lidé si myslí, že když hasicí přístroj odcizí nebo jedenkrát koupí, že je to navěky. Přístroj má totiž platnost funkčnosti jen po dobu jednoho roku. Lidé si neuvědomují, že chrání především sami sebe. Klidní jsou ale jen do doby než–li se něco stane,“ říká Marie Petrovická vrchní inspektorka Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje, Územního odboru v Chomutově.


Ke kolaudaci nových objektů stavební úřad vždy přizve i inspektory z Hasičského záchranného sboru, kteří na místě kontrolují, jestli jsou požadované přístroje fyzicky na místě. Dále zjišťují, jestli je stavba vybavená podle požárně – bezpečnostního řešení, například: vybavení hasicími přístroji, signalizačními čidly na požár a podobně. K těmto hasicím přístrojům a zařízením je vlastník stavby povinen předložit doklad o kontrole jejich provozuschopnosti v souladu s vyhláškou.


Doklad o kontrole musí také obsahovat tyto náležitosti: jméno a adresu majitele objektu, umístění a označení výrobku a jeho číslo. Dále předloží výsledek kontroly, která prověřila, jestli je přístroj provozuschopný, datum, kdy byla kontrola provedena a potvrzení osoby, která kontrolu prováděla o tom, že je vše v pořádku.


„Na základě těchto věcí mohu zjistit, jestli je hasičák nový nebo odněkud vypůjčený či byl dokonce zcizen,“ říká Marie Petrovická a dodává: „V případě, že zjistíme, že se jedná o podvod, nevydáme potom kladné stanovisko ke kolaudačnímu řízení a stavební úřad může pozastavit kolaudační řízení do doby, než dojde k nápravě.“


Součástí každého hasicího přístroje je plomba a štítek, na kterých je vyznačený měsíc a rok kontroly.

Autor: Martina Zyklová

28.4.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krákora (ČSSD) byl dlouhá čtyři volební období poslancem.

Na politiku jsem nezanevřel, říká končící poslanec Krákora

Jan Richter (ANO 2011).

Neuvěřitelné, že se nám to podařilo, říká nově zvolený poslanec za Chomutovsko

AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE

ON-LINE: Je sečteno. Volby v Ústeckém kraji drtivě ovládlo ANO před SPD

Ústecký kraj /FOTO/ - Sládek na policii, Horáček na koloběžce. To jsou jen některé ze zajímavostí, které jsme zachytili při volbách v Ústeckém kraji.

Nehoda v Jirkově: Po srážce se fabie převrátila na bok

Jirkov – Na místo přiletěl i vrtulník letecké záchranné služby, vracel se ale prázdný. Posádky obou vozů utrpěly jen lehká zranění.

OBRAZEM: Ze zámeckého rybníka na Červeném Hrádku vylovili ryby

Jirkov – Kapři, amuři, tolstolobici a líni. Z rybníka u zámku Červený Hrádek v sobotu vylovili více než tunu ryb.

AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE

Jako zásah proti drogovému dealerovi, popsal Sládkovo zadržení místopředseda

Chomutov – Známého politika Miroslava Sládka zadržela v pátek večer v Chomutově policie. Ta jeho počínání vyhodnotila jako nepovolenou kampaň. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení