Projekty jsou již připravené. Opravovat by se mohlo už v příštím roce. Záležet bude na finačních prostředcích.


Sportovní stánek v centru města již určité úpravy a opravy nutně potřebuje. V první fázi je zapotřebí zaměřit se na energetické a tedy i finační ztráty. Vyplynulo to i z vyhodnocení energetického auditu, který město nechalo letos v dubnu udělat.


Podle auditu je zapotřebí udělat hned několik stavebních úprav. Ty mají být rozvrženy do tří etap. Celkové náklady se podle projektu pohybují okolo čtyřiceti osmi milionů korun.


Začít by se mohlo již příští rok.

“V rezervě města je počítáno s částkou deseti milionů korun na předfinancování první etapy v roce 2009,” informuje tiskový mluvčí magistrátu Tomáš Branda.


Aby se mohlo s rekonstrukcemi začít, je nutné získání části financí jinde než v rozpočtu města. “Uvolnění deseti milionů z rozpočtu je podmíněno získáním dotačního titulu,” upozorňuje mluvčí.


Dotační programy se však budou vypisovat až začátkem příštího roku. Tehdy se také upřesní podmínky pro získání peněz. Město je však už nyní připraveno a hodlá připravený projekt v případě nutnosti upravit a uplatnit. “Prozatím je ve hře operační program životního prostředí a nebo Cíl 3, což je možnost zrcadlového projektu s Annabergem,” poukazuje na současné možnosti Branda.


Projekt, který vychází z energetického auditu, počítá především se zateplením celé budovy. V rámci rekonstrukce chce tedy město vyměnit okna, vstupy, zateplit vnitřní stěny. Počítá i s využitím moderních zdrojů energie.


V dalších etapách se nezapomene ani na sporotovce a diváky. Projekt zahrnuje i bezbariérový přístup či rekonstrukci sociálního zařízení. Nezapomnělo se ani na úpravy šatnových prostor , rekonstrukci zázemí restaurace, rekonstrukce sauny a zateplení obvodového pláště