Jak sami členové kapely přiznávají, prvotní impuls k adopci přišel z Podkrušnohorského zooparku. Před čtyřmi temperamentem překypujícími mladými muži tak stálo nelehké rozhodování, a to, které „zvířátko“ zvolit. Volba padla na největší šelmu, co v zooparku mají - na medvěda.


„Medvědy jsem tu viděl v létě, když jsme tu koncertovali. A musím uznat, že mě strašně uchvátili,“ svěřil se Deníku zpěvák a rapper kapely Radoslav Banga. „Říkal jsem si, je to takový silák a přitom plný emocí. Něco podobného jsme my lidi. Navenek siláci, všechno ustojíme, a uvnitř jsme křehcí jako modelky,“ vysvětluje rapper.


Adopce medvěda ale nebyl jediný účel, proč členové kapely Gipsy.cz zavítali do zooparku. Přijeli také zahrát všem dětem, které jsou stejně jako oni adoptivními rodiči. „Koncertem bychom chtěli poděkovat všem adoptivním rodičům z řad žáků základních i středních škol i dětem z mateřských školek, tedy těm, kteří mají v zooparku adoptované zvířátko,“ nechal se slyšet mluvčí zooparku Martin Pilař.


Pro členy kapely není Chomutov vůbec neznámý. Například houslový virtuóz Vojta Lavička sem jezdil jako šéf streetworkeru na Kadaňskou ulici, kde žije velký počet Romů. Kromě toho má příbuzné ve dvou sousedních městech, v Kadani a Jirkově.
Radoslav Banga dokonce v Chomutově deset měsíců bydlel. „Je to tak pět nebo šest let zpátky,“ uvedl s tím, že i přes tuto zkušenost je duší Pražan.