Jirkovská radnice vytipovala dvě lokality, na kterých by jich mohlo stát zhruba stopětatřicet.
Jak už bylo řečeno, vytipována jsou dvě místa. „Zhruba pětatřicet garáží by mohlo stát hned vedle plánovaného sportoviště u čtvrté základní školy, a to směrem k Borku,“ řekl včera Chomutovskému deníku jirkovský starosta Radek Štejnar.
Druhé místo je co do počtu garáží ještě zajímavější. Ovšem kde přesně to bude, nechtěl starosta prozradit. „Tyto pozemky nejsou ještě naše, v současné době vedeme s vlastníkem jednání o jejich prodeji, jejich cena by se tak mohla zvýšit. Jediné co můžu říci, že tato lokalita leží v docházkové vzdálenosti od vinařických sídlišť a od Borku,“ uvedl Radek Štejnar. Zde by podle jeho slov mohla stát až stovka garáží.


A kdy a jakým způsobem se začne stavět? V první lokalitě to je podle starosty závislé od dotace na sportoviště, které by se mělo stavět současně s garážemi. V druhém případě by mělo jít všechno rychleji, jedinou překážkou je totiž připravovaná koupě potřebných pozemků.


Samotná stavba garáží bude ovšem ještě předmětem diskuzí.
„Možností je několik. Buď se najde firma, která stavbu garáží profinancuje, nebo by také mohlo vzniknout družstvo garážníků, které by se o vše postaralo. Tak je tomu například v Chomutově. Jisté je, že se bude stavět podle přesných podmínek, důležité je i architektonické hledisko. Není možné, aby si každý stavěl garáž sám,“ zdůraznil starosta.
Radnice chce každopádně budoucím majitelům garáží vyjít vstříc ohledně bezpečí jejich plechových miláčků. Plánuje totiž, že by garáže monitorovaly bezpečnostní kamery.