Zápas se od začátku vyvíjel lépe pro domácí hráče. Už v šesté minutě Kladenští faulovali v pokutovém území a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. K míči se postavil Strouhal a i když jeho střelu Kostolanský vyrazil, stihl Strouhal míč dorazit do sítě - 1:0.


Poté se tvrdě bojovalo o každý míč. Další pěknou akci si domácí vypracovali ve 25. minutě, Eiselt ji zakončil střelou těsně vedle. Z kladenských hráčů byl nebezpečný zejména útočník Zeze, který často proháněl domácí obranu. Zbytek první půle ovšem žádný další gól nepřinesl.
A to platilo i o velké čásit druhého poločasu. Z chomutovských hráčů se do šancí dostali Horna, Eiselt, Šlajchrt a Strouhal.


Definitivní rozuzlení zápasu přinesla 83. minuta. Domácí se probojovali před pokutové území, k míči se dostal Eiselt a jeho parádní rána vyhnala všechny pavouky ze šibenice kladenské branky - 2:0.


Hosté se sice ještě snažili o zvrat, ale Chomutovští v závěru takticky drželi míč a zaslouženě si připsali tři body.
“Soupeř to byl opravdu náročný a to i když je na konci tabulky. Ještě se posílil zahraničním hráčem Zeze, který byl neustále vidět u míče. Vedení jsme přesto udrželi a poprvé uhráli zápas bez obdržené branky. Nakonec jsme vybojovali to rozhodující, tři body,“ uvedl po utkání chomutovský trenér Tomáš Heřman.


FC Chomutov - SK Kladno B
2:0 (1:0)


Branky: 6. Strouhal, 83. Eiselt. Rozhodčí: Jan Dobrý, Josef Dobrý, Živnůstka. Žluté karty 1:3. Diváků: 280.
Chomutov: Zaťko - Hranička, Ilavskij (26. Šlajchrt), Šebek, Rusetski, Hyneš, Strouhal, Harvatovič, Doksanský (71. Vait), Horna (88. Jančárek), Eiselt. Trenér: Heřman.


Kladno: Kostolanský - Samek, Beneš (66. Schengof), Všetečka, Chalupa, Nejedlý, Čurda (78. Hadrika), Kabela (80. Pejša), Neuman, Zeze, Lazarik. Trenér: Duda.


Příští kolo divize přinese veliký šlágr, v zápase FK Teplice B – FC Chomutov se utkají zatím nejlepší dva celky letošní sezony.