Očekávaný nápor hostů sice přišel, ale končil v bezpečné vzdálenosti, s nemožností přesného a důrazného zakončení. Když pak otevřená obrana v osmé minutě chybovala, nebyl pro Oppenauera problém poslat míč mezi tyče.


Za pár minut nabídnul stejný hráč šanci Růžičkovi, který ji zbrkle zahodil. Pravá strana obrany LoKo na domácí nestačila. V útoku pak zahrozil polovysokou střelou Welzl, domácí brankář na ni dosáhnul. Sólo Tichého včas přerušil Halíř.


Ve 36. minutě sice bylo srovnáno, ale rozhodčí nesprávně vyhodnotil situaci ve vápně a branku neuznal. A tak se z půlícího kruhu rozehrávalo až ve 42. minutě, kdy Oppenauer vyzrál na vyběhnutého Sabadoše.


Ve druhém poločas LoKo přece jen lépe kombinovala, ale opět daleko od branky. Naději mohl vykřesat mladý Sojčík, když ukradnul míč domácí obraně. Vybíhající brankář se k míči nedostal, Sojčík ho potom mohl přehodit, jenže zvolil nepřesnou přihrávku.


Další čtvrthodina patřila domácím. Jejich nejlepší hráč Oppenauer nejdřív mířil těsně nad břevno, pak v 67. minutě odražený míč pohodlně poslal už potřetí do sítě AFK. LoKo nedokázala zápas otočit, ani zdramatizovat. Z hřiště odcházela se svěšenou hlavou.


„O našem sestupu do 1.B třídy už bylo rozhodnuto dřív, ale tahle výhra to alespoň trochu osladila. Jsem rád, že se zápas hrál korektně, bez zranění,“ řekl po skončení zápasu Pavel Jirmus, domácí trenér.


„Žádná výhra nepřijde sama, ani se slabým soupeřem. Kluci to v Černčicích názorně poznali,“ dodal chomutovský asistent kouče Roman Falc.


SK Černčice – AFK LoKo
Chomutov B 3:0 (2:0)


Branky: Oppenauer 3. Rozhodčí: Cébe, Janeček Dočekal. Žluté karty 2:2. Diváků: 60.


Chomutov: Sabadoš – Hvozda, Richter, Hrubý, Welzl, Hassl (46..Kubeš), Kopta, Tichý, Kubánek (82.Naďal), Šlehofer, Falc (46.Sojčík). Trenéři: Řehák, Falc.