Již před letními prázdninami chomutovský deník informoval o budoucí rekonstrukci vodotrysku. Kdo doufal, že si zachová svou originální podobu, je na omylu. Vedení radnice přišlo s novými návrhy, mezi kterými si budou moci sami rozhodnout obyvatelé města.
„Jednotlivé návrhy uveřejníme na webu města Chomutova a v Chomutovských novinách, aby se občané mohli vyjádřit, který z nich je jim nejsympatičtější,“ uvedla k tomu Iva Josífková, tisková mluvčí chomutovské radnice.


Podle obrázků, které má redakce chomutovského deníku k dispozici, budoucí podoba nebude mít s tou starou skoro vůbec nic společného. Konkrétní návrhy nabízíme na obrázcích vpravo.
Parková atrakce je nefunkční od začátku devadesátých let. Údajně se neopravovala z několika důvodů. Jednak byl vodotrysk od svého vzniku poruchový a často se zanášelo čerpadlo. Hlavní důvodem je ale to, že veškeré zařízení rozkradli vandalové a náklady na opravu by se vyšplhaly do astronomických částek. Jen za poslední rok si zloději kovů na strojovnu vodotrysku posvítili minimálně pětkrát.
Problém byl i v pozemku. Část parku, kde vodotrysk stojí, ještě donedávna patřila církvi. Město Chomutov ji získalo do svého majetku teprve v loňském roce.


Rekonstrukce vodotrysku bude součástí regenerace celého městského parku, která proběhne v letech 2011 – 2012 s náklady deset milionů korun. Autorem návrhů je architekt Michal Gabriel z AGN Projekční kanceláře.
Milionová investice by se měla hradit z takzvaného Velkého integrovaného projektu a z Operačního programu životního prostředí.