Od pátečního rána, přesněji od osmi hodin, se v tělocvičně kláštereckého gymnázia a střední odborné školy rozběhl florbalový maraton. Zvuk závěrečné píštalky uslyšelo sto třicet pět studentů a učitelů až druhý den ráno, v osm hodin a jednu minutu.
„Krize nastoupila tak ve čtyři hodiny ráno, nejhorší to bylo, než se člověk rozběhal,“ svěřila se Hana Platilová, která se svým družstvem strávila na hřišti šest hodin. Rekord padl. „Určitě to oslavíme, ale až večer. Teď asi půjdeme všichni spát,“ smál se brankář Jan Kroupa.
Radost z rekordu měli všichni studenti a učitelé, kteří se florbalového turnaje zúčastnili. Radovali se i spolužáci, kteří se v sobotu ráno přišli na své kolegy podívat.
Přestože déle florbal v kuse nikdo v republice nehrál, rekord má své úskalí. „Regulérní rekord to být nemůže, protože tu není rozměrově odpovídající hřiště,“ vysvětlil komisař agentury Dobrý den Vilém Doležal. Normální hřiště má totiž čtyřicet krát dvacet metrů. V kláštereckém gymnáziu je hřiště sotva poloviční – má pouze osmnáct na devět metrů.
Právě velikost zdejší tělocvičny byla také jedním z podnětů, které přivedly vedení, učitele a studenty této školy k myšlence uspořádat tento turnaj (více budeme o problému gymnazijní tělocvičny informovat v průběhu týdne) .
Během dvaceti čtyř hodin a jedné minuty v brance uvízlo 1074 gólů. Tisící gól padl v sobotu ve chvíli, kdy hodinky ukazovaly 6:26:12. Skóre bylo vcelku vyrovnané, oranžoví vyhráli nad žlutými v poměru 566: 508.
Florbalového turnaje se zúčastnilo 135 učitelů a studentů. Každé dvě hodiny na hřišti bojoval jiný ročník. Někteří hráči na hřišti strávili více jak šest hodin.