O jeho konečné podobě se jedná právě v těchto dnech. „Minulý týden jsem s panem Tirpákem mluvil a požádal ho, aby se už začalo něco dělat. On slíbil, že koncem května, začátkem června zahájí výstavbu,“ informoval starosta Klášterce nad Ohří Jan Houška.
Majitel domu Roman Tirpák včera Deníku potvrdil, že stavba v tomto termínu opravdu začne.


Místní: Je to ostuda


Klášterečáci se už na dům nemohou dívat.

„Je to hrozný. Majitel s tím nic nedělá. Je to ostuda. Musím se na tu hrůzu dívat každý den. Jezdí sem hodně cizinci, co si o nás pomyslí. Už mu nevěřím, že s tím, něco udělá,“ říká Zděnka Mokrá z Klášterce. I další lidé mají podobný názor. „Je to pro ostudu. Je to ve středu města a jezdí sem hodně lidí. My s tím ale nic neuděláme, když je to jeho,“ říká Jiří Blahník.


„Býval to ještě hrůznější dům, když tam bydleli lidé. Teď je to dům bez oken, ale je to pořád strašné,“ sděluje svůj názor starosta. Majitel již však má stavební povolení a může s rekonstrukci začít.


K jakým účelům bude dům sloužit, nechtěl zatím Roman Tirpák prozradit, vzhledem k tomu že se o konečném řešení ještě stále jedná. Potvrdil však, že záměr zůstane původní. To znamená že by v části domu byly byty, část by fungovala jako penzion a v přízemí by bylo sportovně- relaxační centrum, kde by mohli hosté penzionu i obyvatelé Klášterce navštěvovat například posilovnu, nebo spinning. Kromě toho by k domu měla být udělána přístavba se dvěma sqashovými kurty.


Podle starosty by tam měly být i medicínské terapie, sauna a whirpoolka. „V případě, že se bude projekt realizovat, přesune se medicínská rehabilitace ze zdravotního střediska sem,“ informoval starosta.

O tom, jak bude ve skutečnosti dům vypadat a zda nastanou nějaké změny oproti původnímu plánu, přislíbil Roman Tirpák, že bude Deník informovat.
Roman Tirpák odkoupil dům od města již před několika lety. V červenci roku 2004 mu bylo vydáno stavební povolení. Ve smlouvě mezi městem a firmou Romana Tirpáka stálo, že bude rekonstrukce dokončena do tří let, od vydání stavebního povolení, tedy v roce 2007. V roce 2005 nechal majitel vyklidit vnitřky budovy a udělal novou střechu. Tím to ale skončilo. V roce 2008 je však tento dům stále domem hrůzy a mělo by se teprve začínat.
„Výstavbu zdržel hlavně velký rozpočet na opravu této budovy a realizaci celého projektu,“ přiznal se Roman Tirpák.