Dům však patří městu a bytové družstvo se o něj nestará. Přestože by byty koupili všichni obyvatelé domu, město jej nechce prodat. Podle harmonogramu prodeje nejsou na řadě.


Jednadvacet Jirkováků, kteří bydlí v ulici Palackého 1030, dokonce sepsalo petici.

„Prostřednictvím této petice žádáme, aby nám Městský úřad v Jirkově odprodal byty. Jelikož nejsme spokojeni s údržbou domu bytovým družstvem IZ- REAL, bytové družstvo se pouze vymlouvá, že nemá peníze,“ stojí v petici, kterou odevzdali na městský úřad.


Problémem těchto občanů se na středečním zasedání zabývali i zastupitelé města. Několik obyvatel kvůli tomu také na zasedání dorazilo, aby se mohlo zapojit do diskuze. „My se můžeme odstěhovat! Protože do roku 2010 se nebude prodávat ani investovat. My opravovat také nemůžeme, pak se změní vedení a co potom my? Máme čekat do roku 2100,“ ptala se jedna z rozčilených obyvatelek domu.


Úvodní proslov k problematice chátrajícího domu měl zastupitel Aleš Koubík (ČSSD), který je rovněž obyvatelem Palackého ulice. „Chápu že byl navržen jakýsi harmonogram oprav, ale je zapotřebí něco dělat,“ řekl. Dům by totiž potřeboval opravit hned několik věcí. Kromě výměny oken, je zapotřebí přinejmenším vyměnit vstupní dveře, aby byl dům zabezpečen před nezvanými hosty, opravit balkony a nainstalovat chybějící měřáky na topení.
Někteří zastupitelé se postavili na stranu obyvatel. „Já jsem pro privatizaci,“ nechal se slyšet zastupitel Ivo Brabec (ODS). „Pokud chtějí všichni obyvatele domů byty odkoupit a starat se o ně. Tak proč jim je neprodat,“ řekl zastupitel Jan Vaclík (ODS).


Výsledek delšího jednání však nebyl pro obyvatele příliš příznivý. Odprodej bytů zastupitelé nakonec neschválili. Slíbili však že se budou zabývat připomínkami občanů i technickým stavem domu.