Družstvo bude muset do úpravy budovy investovat zhruba šest milionů korun. „Chceme stavebně rozdělit bývalé třídy a snížit stropy, abychom zmenšili náklady na vytápění, topení i elektrické rozvody musíme celé zrekonstruovat,“ vypočítává nutné zásahy do vnitřku budovy předseda SBD Josef Tvrdý.
V areálu školy vzniknou také nová parkovací místa, která budou sloužit zaměstnancům správy i návštěvám.


„Studii rekonstrukce už máme zpracovanou, podle ní se udělá projekt. Můj odhad je, že bychom v létě 2009 už mohli být v novém,“ dodal předseda Tvrdý.
Družstvo vyjde stěhování na více než dvanáct milionů korun. za objekt zaplatí městu 6,2 milionu a dalších šest milionů bude stát popisovaná rekonstrukce.
A co tím družstvo získá? Podle předsedy Tvrdého především důstojné zázemí, které jim současné budovy v ulici Karolíny Světlé nedávají. Jsou tam úzké chodby, chybí sociální zařízení pro návštěvníky, lidé si při čekání ani nemají kde sednout. „To je pravda, posledně jsem čekal ve frontě na pokladnu v hrozně úzké uličce a lidi, kteří už šli od okýnka, se kolem nás museli ven skoro protlačit,“ dodává svou zkušenost Jan Novák.


Druhá věc je, že celá správa SBD bude na jednom místě, protože nyní má družstvo celkem čtyři budovy. Právě jejich prodejem si chce SBD vydělat na koupi baráku v Husově ulici. Náklady na rekonstrukci pak uhradí ze svých peněz.
Také město je rádo, že se budovu podařilo prodat. Mimo jiné proto, že teď musí platit náklady třeba za vytápění. „Původně jsme měli tři zájemce, ale ti se po prohlídce objektu už neozvali. Nabídka družstva je pro nás seriózní,“ uvedl náměstek chomutovské primátorky Jan Řehák.
Budova v Husově ulici je prázdná od léta roku 2005, kdy se odtud odstěhovala zvláštní škola.