Zúčastněným týmům se vydařilo počasí, a tak soustředily všechny síly na cestu do cíle. V každé Dračí lodi bylo dvacet veslařů. Nejtěžší na celé jízdě bylo, aby se všichni trefili do stejného tempa a zabírali pádly rovnoměrně. Jízda je pak rychlá a loď jede rovně.

Právě tato základní podmínka úspěšné jízdy však byla pro mnohé problém. Nebylo tak nouze o legraci, povzbuzování i o nadávky. Někomu nebyl nic platný ani trénink, který se uskutečnil minulý víkend. Hlavním cílem závodů však bylo veselení a dobrá nálada. Tento cíl byl nadmíru splněn.

Po dramatických a napínavých soubojích se celkovým vítězem prvního ročníku Dragon cupu stal tým CV Relax. Stříbrnou příčku obsadilo Sdružení Tostavstakado, bronzovou SDraci s.r.o.

Další pořadí Dragon cupu 2009: 4. Kalimani, 5. Hasiči Chomutov, 6. Wonders bar, 7. Vodovodníci, 8. Čochtani, 9. Via sleepers, 10. Poškoláci, 11. Dračí dech, 12. Tsunami, 13. Jiřinky a machři, 14. Lochnesky, 15. Deník, 16. Vítr ve vlasech, 17. Piráti z Přečápel, 18. Hanerburg Fronau, 19. Čmarikové, 20. Potápky.