Jednorázové jízdné bude v chomutovských a jirkovských trolejbusech a autobusech o korunu dražší. To znamená, že při placení mincemi budou muset cestující vhodit do kasičky třináct korun namísto dvanácti. O korunu dražší bude i jízdné placené čipovou kartou. Místo deseti korun se z ní odečte jedenáct.
Navýšení cen postihne i takzvané časové jízdné. To bude například u žákovských měsíčních jízdenek dražší o dvacet korun a u dospělých o stokorunu. Celkově tak měsíční jízdenka pro dospělého přijde na pět set korun.


Senioři ve věku šedesát až sedmdesát let musí od Nového roku při nákupu měsíční jízdenky počítat s nárůstem ceny o padesát korun.
„Důvodem nárůstu cen jízdného je zvýšení spodní sazby daně z přidané hodnoty z pěti na devět procent. Zároveň s tím došlo k nárůstu vstupních nákladů jako je nafta, elektřina a materiál,“ uvedl na dotaz Deníku generální ředitel Dopravního podniku měst Chomutova a Jirkova Jiří Melničuk.
Poslední zdražování v městské hromadné dopravě proběhlo v roce 2005. Ke zvýšení cen na meziměstských linkách došlo zhruba před měsícem.