Dopravní podnik si pořizuje autobusy z výrobních pásů značky Iveco. Dva druhy autobusů nesou název Crossway a jsou dlouhé dvanáct a deset metrů. Delší verze autobusu Crossway dokáže pobrat až sedmdesát šest cestujících, přičemž jeho menší kolega necelou sedmdesátku.
Další dva typy nesou název Daily Mini a Daily Midi. Jejich velikost, a tím pádem i kapacita, je o mnoho menší než u předchozích modelů. Do Daily Mini se vejde maximálně osmadvacet cestujících a do Daily Midi o osm více. Celkem si DPChJ pořizuje jedenáct Crosswayů a sedmnáct menších autobusů typu Daily.


Část dodávky už dopravní podnik obdržel, ale ještě ne celou. Poslední autobusy by měl dodavatel doručit v průběhu února a března příštího roku.
Delší Crosswaye v nejbližších dnech posílí linku Praha – Chomutov. Posilu cestující určitě uvítají zejména v letních měsících, protože tyto autobusy jsou plně klimatizované.


Jak uvedl generální ředitel DPChJ Jiří Melničuk, část investice dopravní podnik hradí z vlastních zdrojů a ze státní dotace, část finančním leasingem a část operativním leasingem, kdy se DPChJ stane nájemcem autobusů.
Pro příští rok Dopravní podnik chystá další velkou investiční akci. Mělo by se jednat o zavedení nového spravedlivějšího odbavovacího systému rozvrženého do několika pásem. Počítá se i se zavedením takzvaných elektronických peněženek, kterými by se mělo dát platit jízdné po celém Ústeckém kraji.