„Za dobu šesti let, co jsme drželi jízdné na stále stejné úrovni, došlo k citelnému zdražení energií a provozních nákladů. Tržby zdaleka nepokrývaly náklady a provoz byl neefektivní,“ uvádí důvod ředitel divize linkové dopravy Dopravního podniku Chomutova a Jirkova Milan Toms. „Současný ceník je srovnatelný s cenami ostatních dopravců. V některých případech jich ani nedosahujeme,“ zdůrazňuje.


Přestože vedoucí uklidňuje, že každá jízdenka podražila v průměru o jednu korunu, někteří cestující pár dní staré změny na konci měsíce bezesporu pocítí.
Mnohdy i citelněji. Cestujícím, kteří denodenně „pendlují“ mezi Chomutovem a Kadaní, se ztenčí měsíční rodinný rozpočet o nezanedbatelných 120 korun. Jízdné se zvedlo z 22 korun na dvacet pět. Ti, kteří našli „obživu“ v Praze, dokonce o čtyři sta korun. Řidič autobusu po nich bude chtít místo obvyklých devadesáti korun rovnou stovku.

Jízdné z Chomutova do Kadaně se zvedlo z 22 korun na dvacet pět. Cesta do Prahy vyjde místo devadesáti korun na rovnou stovku.


Ač jsou změny jízdného platné teprve pár dní, hmatatelné výsledky má Dopravní podnik Chomutova a Jirkova už nyní. Stouply mu tržby o dvacet procent a ještě „ušetřil“ dva autobusy, které měl od července minulého roku půjčené od konkurence.
Na trase Chomutov – Kadaň se počet spojů snížil z dvaceti pěti na osmnáct, přesto se podle Tomse cestující nemusejí bát. „Zavedli jsme ve spolupráci s krajským úřadem hodinový jízdní řád, který po dobu dopravní špičky doplňují spoje konkurenční společnosti. Změny jízdních řádů samozřejmě nejsou vyloučeny,“ uvedl.


Změny navíc přišly na poslední chvíli, cestující o nich nevěděli a byli tak nepříjemně překvapeni. Konečnou verzi ceníku a jízdních řádů totiž odhlasovala rada Ústeckého kraje na konci srpna s tím, že začaly platit již v září. Dopravci tak stačili dát pouze upozornění na internet, vylepit informace na zastávky, zbytek museli vysvětlovat řidiči.