Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova DPCHJ si připravil pro cestující novou službu. Jízdní řády městské hromadné dopravy v mobilu. „Jedná se o program pro zobrazování jízdních řádů městské hromadné dopravy na mobilních telefonech. Nepotřebuje přístup na internet nebo na WAP, protože veškerá data jsou uložena v paměti mobilu a uživatel tak nemusí utrácet za mobilní připojení,“ vysvětlil projektový manažer DPCHJ Pavel Pucholt.
Orientace v programu by měla být snadná. Na displeji se jízdní řády objeví v podobné formě, jak je tomu na zastávkách.
„Program má i doplňkové funkce. Tak například se zobrazí všechny spoje z jedné zastávky do druhé nebo nejbližší časy odjezdů všech linek z dané zastávky,“ pokračoval Pavel Pucholt.

Tato nová služba má ale jednu podmínku. Člověk nesmí mít starý a nemoderní telefon. „Nutné je, aby mobil podporoval aplikace JAVA. Kvůli paměti a rychlosti programu můžou být problémy se staršími modely telefonů,“ uvedl Pucholt.
Jízdní řády v mobilech odstartuje DPCHJ prvního září. „Od tohoto data si každý bude moci program zdarma stáhnout z internetových stránek DPCHJ do svého počítače a z něj pak do mobilu,“ dodal Pavel Pucholt.
A ještě jedna malá překážka – při změnách v jízdním řádu je nutné program do telefonu nahrát znovu.