Chomutované nejvíc navštěvují Egypt a Tunisko. „To jsou u nás dvě nejprodávanější letoviska,“ říká majitel cestovní kanceláře v Blatenské ulici Stanislav Knop.


Stejně to vidí i Barbora Botheová z cestovní kanceláře Mipro v Nerudově ulici. „Ano nejvěší zájem mají lidé o Egypt a Tunisko.“


Lidi láká výhodná cena a po celý den bohatý stůl jídla, takzvaný „all inclusive“. Člověk může jíst a pít co chce a kdy chce a za tento servis zaplatí mnohem méně, než například v Řecku. Kde jsou pobyty s „all inclusive“ méně výhodnější. Lidé zaplatí více a jídla je méně.


Oblíbené je i Řecko


Ale ani kvůli vyšším cenám Chomutováci helénské břehy nezavrhují úplně. „Řecko lidé také hodně navštěvují, ale berou si hotely buď s polopenzí, nebo bez jídla,“ uvádí Stanislav Knop.


Například zájezd do dvouhvězdičkového hotelu v Egyptě lze sehnat už od sedmi a půl tisíce korun a to včetně letištních poplatků.. Za pobyt v Řecku zaplatíte minimálně dvojnásobek ceny. Ale vyplatí se tam letět, hlavně kvůli krásné přírodě a moři. „Lidé jezdí nejvíce na Krétu, Zakynthos s Rhodos,“ řekla mluvčí největší chomutovské cestovní kanceláře FIRO-tour v Chomutově Pavlína Pešová.


Chomutovanka Ivana Keilová se letos chystá s přítelem do Bulharska na Sunny Beach. „Doporučili nám to přátelé. Že je tam hodně atrakcí a podniků, ceny tam také nejsou špatné. Minulý rok jsme byli v Tunisu, bylo to fajn. Až na žaludeční potíže co nás tam chytly,“ popsala průběh dovolené.


Ke slunným břehům Afriky jezdí lidé hlavně mimo sezonu, v chladnějších měsících. Potvrzuje to vedoucí cestovní kanceláře INEX. „V létě si u nás klienti nejvíce kupují zájezdy do Španělska, Itálie a Chorvatska,“ popsala Pavla Fremundová.


Do Chorvatska už tolik ne


Spousta Chomutováků stále také jezdí do Chorvatska, podle zaměstnanců cestovních kanceláří se ale jejich počet v poslední době spíše snižuje. dá se říci, že už je Chorvatsko okoukané. Do Dalmácie také jezdí hodně lidí po své ose, bez zprostředkování kancelářemi.


Dále je velká poptávka po Kanárských ostrovech, Malorce a Turecku, tam je lépe jet až v červnu, teď se tam teplota pohybuje kolem dvaceti tří stupňů.