Dva největší projekty, sportovní hala a promenáda, na svůj start zatím čekají


Hala a nábřeží jsou nejdražší


Většina dotovaných projektů se již letos uskutečnilo nebo se začalo s výstavbou.

„Některé dotace jsou na příští rok, třeba zateplení 5. základní školy,“ říká starosta skoro dvacetitisícového města Jiří Kulhánek.


V roce 2009 se začne i s největšími projekty, kam patří výstavba nábřežní promenády a sportovní haly. Hala a promenáda jsou zároveň nejdražšími projekty, dohromady na ně radnice získala sto šedesát dva miliony korun.


Ostaní se pohybují do pěti milionů, výjimkou jsou zateplovací práce na dvou základních školách. Kadaňská 1. základní škola už je v novém kabátě, zateplení čtyřiadvaceti miliony korun podpořil Státní fond životního prostředí.


Hodně peněz šlo do zlepšení sportovního vyžití, město například postavilo dráhu pro příznivce kolečkových bruslí v lesoparku, vybudovalo hřiště na florbal a další u domova dětí. Byla položena i část cyklostezky z Kadaně do Prunéřova.


Za získané prostředky odborníci odhalili a zakonzervovali fresky v klášteře, zahájila se obnova radniční kaple. Rozsáhlými úpravami prochází i sídliště tzv. „céčko“, nyní probíhají práce pod obchodním domem Albert. Obnovou procházejí také Smetanovy sady i Královský vrch.
Kromě stavění a bourání se podařilo úředníkům městského úřadu získat i pět set tisíc na prevenci kriminality.


Nejvíc peněz jde ze státní kasy


Hodně peněz získali Kadanští od státu, ať už ministerstev nebo prostřednictvím kraje, ale sedmimístnými částkami přispěly i velké firmy.