Ovšem mezi dopravními značkami nebudou bydlet neplatiči, ale poslouží návštěvníkům dopravního hřiště, tedy hlavně dětem.
Ke kontejnerům se radnice přiklonila, protože je považuje za rychlé a praktické řešení.

„Myslím, že je to za slušné peníze. Bude to stát na desce, takže se to tam jen nasadí,“ vyjmenovává další důvody starosta Kadaně Jiří Kulhánek.
Patrová stavba bude stát dva miliony osm set tisíc korun, Kadaň zaplatí milion dvě stě tisíc, zbytek půjde ze státní kasy. Peníze se podařilo získat z takzvaného porcování medvěda, tedy přímo od poslanců při schvalování státního rozpočtu.


Město už vybralo dodavatelskou firmu, která objekt postaví. Ta i sama zpracuje projekt, dům vyrobí a postaví.


Dílna, půjčovna kol i terasa pro rozhodčí


Děti uvnitř získají zázemí. „Dole budou záchody, také malá dílna na opravu kol či značek, sklad a půjčovna kol. Nahoře v patře bude kancelář správce i učebna, kde se bude vyučovat dopravní výuka,“ popisuje vybavení budovy starosta Kulhánek. Na střeše bude i malá terasa, kterou využijí rozhodčí při pořádaných závodech či akcích.


Výstavba obslužné budovy je druhou fází projektu dětského dopravního hřiště, které stojí na místě bývalých kasáren. Novostavba z kontejnerů bude různobarevná, dotvoří tak atmosféru dětského hřiště.