S novostavbami nebyli jejich obyvatelé spokojeni. „Byla tam spousta závad. Lidi si neustále stěžovali, my jsme to pořád reklamovali. Ta jejich činnost v reklamacích byla laxní nebo ne kvalitní,“ uvedl důvody kadaňský starosta Jiří Kulhánek.


Problémy byly s kde čím. „Těch závad bylo víc. Například popraskané zdivo nebo se objevovala vlhkost včetně plísně,“ říká Milan Straka, šéf odboru výstavby kadaňského městského úřadu.


Kromě toho byly závady v keramických obkladech, ve štucích, své mouchy měly i některé omítky, vyměňovat se musely i dveře.


Výstavbu měla na starosti kadaňská stavební firma S.I.R. „Pro nás je to nová informace, já sem o tom nevěděl,“ řekl Deníku v pondělí její šéf Vlastislav Hofman.


Dodal, že má schůzku na městě. Na reklamacích podle něho firma pracuje. „Chodí tam parta lidí, řeší to. Možná se zdá, že to jde pomalu. Pro nás platí smlouva, tak uvidíme,“ řekl Hofman.


Na setkání s úředníky ale zřejmě neuslyší dobré zprávy. Podle starosty se Rada města dohodla na tom, že odstranění nedodělků a závad zadá jiné firmě. Udělá tak přes společnost Profireal, která Kadani spravuje bytový fond.


„Oni zajistí úpravy, je to zhruba ve výši jeden a půl milionu korun. Uděláme to letos z prostředků města, a budeme to po firmě vymáhat,“ popsal minulý týden postup města starosta Kulhánek.


Na Strážišti je oblast nedaleko františkánského kláštera a pod svatým kopcem, která je určena pro výstavbu rodinných a bytových domů. Zatím zde proběhly dvě etapy výstavby, při nichž vzniklo několik desítek bytových jednotek a domů. V blízké budoucnosti se počítá s třetí fází, kdy developer měl vystavět zhruba třicítku rodinných domků. Možná dojde ke zdržení, protože obecně poptávka po nových domech i výstavbě klesla.