Do ředitelského křesla usedne poprvé právě dnes. Do výběrového řízení se přihlásila, protože byla oslovená Dětským domovem. „To, co nejspíš rozhodlo je, že jsem spolupracovala s bývalým ředitelem, který stál o můj názor a měla jsem možnost sledovat jeho práci a podílet se na ní,“ vysvětluje nová ředitelka Jitka Pojmanová, proč se o funkci ucházela.


Připravovala a spolupracovala na projektech, které probíhaly přímo v dětském domově. V roce 2005 byla půl roku externím poradcem při vytváření rodinných skupin, se zaměřením na výchovně vzdělávací cíle jednotlivých dětí.


Podle Jitky Pojmanové měl bývalý ředitel těžkou práci v tom, že za dobu svého působení rekonstruoval a tvořil image domova, a to se mu podařilo. Vytvořil stabilní pracovní tým, což se právě ukázalo v období, kdy DD fungoval bez ředitele. „Prioritu vidím v zaměření se na preventivní programy ve výchovné práci a posílení složky dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.


Další věc, ve které je potřeba pokračovat, je rekonstrukce zahrady. Plány jsou, takže není potřeba něco měnit,“ sděluje své plány. „Cílem je využít zahradu k aktivnímu odpočinku dětí,“ vysvětluje. Mělo by zde vzniknout multifunkční hřiště, hřiště pro ty nejmenší, ale i nějaký skleník či záhonky. „Zahradní domek by se mohl přeměnit na dílnu pro děti“, dodává.


Dalším velkým cílem nové ředitelky je rozpracovat návrhy komunitního bydlení pro děti , které se připravují na budoucí povolání . Cílem je, aby se děti co nejlépe začlenily do společnosti.


Jeden z velkých úkolů, který Dětský domov čeká na podzim letošního roku, je pokračovat v tradici mezinárodní akce „Můj koncert“, přehlídky tvořivé umělecké činnosti dětských domovů s mezinárodní účastí.