VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Domy dětí jsou poslední šancí, kam se školáky

Chomutovsko - Posledním záchytným bodem rodičů, kam umístit školáky při pondělní stávce učitelů, jsou domy dětí a mládeže. Většina škol a družin bude totiž zavřená.

8.6.2008
SDÍLEJ:

Většina Domů dětí a mládeže se rozhodla vyjít rodičům a dětem vstříc.Foto: Deník/ Zdeněk Koza

S pondělní stávkou učitelů bude většina škol i družin zavřená


Na dotaz Deníku, zda mají „domečky“ pro děti vymyšlený náhradní program, nebo jsou alespoň ochotni poskytnout azyl, většina z nich zareagovala pružně a přislíbila pomoc.


„Přiznávám, že stávka jde tak trochu okolo nás,“ uvedl ředitel chomutovského Domu dětí a mládeže Milan Märc. „Když tak ale přemýšlím, proč bychom neotevřeli tělocvičnu a posilovnu navíc,“ uzavřel. Rodiče, kteří nemají zajištěný program pro své děti, sem mohou nasměrovat své děti v čase od 8 do 18 hodin. „Mohou si tu zahrát stolní tenis, fotbálek a jiné hry,“ nastínil ředitel. Místo je tu pro přibližně 40 školáků, oběd se ale nepodává.


Podobně vstřícná odpověď zazněla i z jirkovského DDM Paraplíčko.


„Zatím jsme neuvažovali o zvláštním programu pro děti, nebude ale problém je zabavit,“ přislíbila zdejší ředitelka Zdeňka Bolomská. Jak dodala, místa se najdou spíše pro jednotlivé děti, které by jinak musely trávit čas například samy doma, nebo s rodiči v práci.


„Ředitelé škol se na nás sice neobrátili, abychom pomohli s programem pro děti, jednotlivcům ale můžeme poskytnout azyl,“ uvedla také ředitelka kláštereckého DDM Volňásek Andrea Mokrišová. „Program dětem vytvoříme, jen ať si vezmou svačiny s sebou,“ vzkázala.


Kadaňský DDM Šuplík je jediným na okrese, který se rozhodl vstoupit také do stávky učitelů.


„Jak jinak by rodiče stav našeho školství zabolel, než když se jich to přímo dotkne,“ zmínil ředitel Jiří Štěrba. Děti nebudou moci na kroužky ani odpoledne, mohou se ale zúčastnit slavnostního otevření hřiště, které je součástí areálu.

Kde stávkují a jak?


Chomutov:


ZŠ 17.listopadu – počet stávkujících 78,26 % – provoz školy a školní družiny nezajištěn, jídelna v provozu; ZŠ Zahradní – stávkuje – nezajištěn provoz školy, ŠD ani ŠJ; ZŠ Na Příkopech – většina zaměstnanců se připojí ke stávce – provoz školy a školní družiny nezajištěn, školní jídelna v provozu; ZŠ Kadaňská – nestávkují – provoz zajištěn; ZŠ Písečná – většina zaměstnanců se připojí ke stávce – připraven náhradní program pro děti, které přijdou do školy; ZŠ Hornická – do stávky vstupují všichni – nezajištěn provoz školy, ŠD ani ŠJ; ZŠ Školní – nestávkují – provoz zajištěn; ZŠ Havlíčkova – většina zaměstnanců se připojí ke stávce – nezajištěn provoz školy, ŠD ani ŠJ; ZŠ Ak.Heyrovského – zaměstnacni stávku podpoří – provoz zajištěn; ZŠ Březenecká – do stávky vstupují všichni – nezajištěn provoz školy, ŠD ani ŠJ; Speciální škola a MŠ Palachova – nestávkují – provoz zajištěn; ZUŠ nám.T.G.M. – ke stávce se připojí menšina zaměstnanců – provoz zajištěn; MŠ Šafaříkova (všechny MŠ) – zaměstnanci stávku podpoří – provoz zajištěn.

Jirkov:


ZŠ Budovatelů - stávkují, zavřeno; ZŠ Studentská - zavřeno; ZŠ Nerudova - zavřeno; ZŠ Krušnohorská - zavřeno; ZŠ praktická - Mostecká- nestávkuje, provoz zajištěn; ZUŠ Chomutovská - nestávkují- otevřeno; MŠ- nestávkují

Kadaň:


ZŠ Školní - stávkuje – škola zavřena; ZŠ Pionýrů - stávkují, škola zavřena (1. stupeň je ve škole v přírodě- o děti je postaráno); ZŠ Chomutovská - škola zavřena; ZŠ při nemocnici - Chomutovská- zavřena; Zš Na Podlesí - zavřena; ZUŠ Klementa Slavického - škola nestávkuje, provoz zajištěn; Mateřské školy - nestávkují

Klášterec:


ZŠ Školní - nejde do stávky (normální provoz); ZŠ Krátká - zavřena; ZŠ Petlerská - zavřena; ZŠ Praktická - Havlíčkova - nejde do stávky; ZUŠ- jde do stávky, vyučování v odpoledních hodinách - výuky se nedotkne (postupové zkoušky byly přeloženy); MŠ - nejdou do stávky

Autor: Miroslava Šebestová

8.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Aleš Pařízek z 18. volebního okrsku v Litoměřicích vysypává obálky s volební urny.
SLEDUJEME ON-LINE
9

ON-LINE: Je sečteno. Volby v Ústeckém kraji drtivě ovládlo ANO před SPD

Po srážce se fabie převrátila na bok.
5

Nehoda v Jirkově: Po srážce se fabie převrátila na bok

OBRAZEM: Ze zámeckého rybníka na Červeném Hrádku vylovili ryby

Jirkov – Kapři, amuři, tolstolobici a líni. Z rybníka u zámku Červený Hrádek v sobotu vylovili více než tunu ryb.

AKTUALIZOVÁNO

Jako zásah proti drogovému dealerovi, popsal Sládkovo zadržení místopředseda

Chomutov – Známého politika Miroslava Sládka zadržela v pátek večer v Chomutově policie. Ta jeho počínání vyhodnotila jako nepovolenou kampaň. 

AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE

ON-LINE: Sleva za lístky, gel proti žloutence. Ústecký kraj volí poslance

Ústecký kraj - O 14 poslaneckých míst má v Ústeckém kraji zájem 565 registrovaných kandidátů na soupiskách 24 stran a uskupení. Kdo uspěje?

Piráti padli s Mladou Boleslaví na samostatné nájezdy

Chomutov - Piráti neprolomili sérii porážek a připsali si již šestou prohru v řadě. Tentokrát na samostatné nájezdy. Zápas se pro ně vyvíjel dobře. První třetinu vyhráli dvougólovým rozdílem, ale v prostřední části hry Bruslaři vyrovnali. Pak to už byl boj o každý centimetr ledu. Nakonec rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější hosté.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení