VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé brání Domeček, nechtějí stěhování

Chomutov - Proti myšlence přestěhovat chomutovský Dům dětí a mládeže se zvedá vlna odporu. Proti jsou pracovníci Domečku i rodiče dětí, kteří zařízení navštěvují.

28.1.2008
SDÍLEJ:

Autodráha v chomutovském Domečku.Foto: Archiv DDM


O přestěhování uvažuje městská Komise pro výchovu a vzdělávání. Má v plánu přestěhovat Dům dětí a mládeže v Chomutově (DDM) na základní školu Heyrovského nebo Havlíčkovu.


Rodiče dětí, kteří domeček navštěvují, s tím zásadně nesouhlasí. Stejně jsou na tom zaměstnanci i vedení. Jako největší problém se jeví kapacita školy, do které by se měl DDM přestěhovat.
Jak upozornil ředitel Domečku Milan Märc, v Domečku je zapsaných 1011 dětí, kteří docházejí na různé kroužky. Ty mají speciální požadavky na místnosti, příkladem může být místnost pro bojová umění, horolezectví, autodráhu a železniční modeláře. Ve škole by s pokračováním těchto kroužků mohl nastat problém.


Internetové stránky domečku umožnili rodičům a dalším zájemců zveřejnit svůj názor. Z dvaceti komentářů je na této stránce devatenáct proti stěhování domečku. „V Chomutově žiji již více jak 62 let, za tu dobu pamatuji na sedm stěhování DDM. Každé jeho činnost „vrhlo“ o několik roků zpátky,“ píše ve svém komentáři Josef Griml, který pracuje v ZŠ Heyrovského.


„Nálada vedoucích bude určitě ´skvělá´ když budou muset polovinu věcí vyházet a druhou polovinu někam vtěsnat. Již zdejší prostory domečku jsou svou velikostí nevyhovující, takže pokud se zmenší nevím jak to celé může dopadnout. To se zruší některé kroužky???“ hrozí se další ze zastánců Domečku pod přezdívkou Yarda. A pokračuje: „Napište mi který domeček v okolí má tak velikou nabídku pestrých kroužků. Takže cílem města je zmenšit rozvoj a zájem dětí a posílit činnosti K-centrum a výtržnosti. Co budou dělat děti které přijdou o svůj kroužek, budou v tomto čase běhat na ulici???“


Také v diskuzi u článku na internetových stránkách chomutovského deníku se objevil nesouhlasný názor: „Tak nevím, jestli by Chomutov neutáhl takový „obyčejný domeček“, když chce vybudovat daleko nákladnější golfové hřiště které bude sloužit jen „vyvoleným“. Děti si zaslouží více pozornosti! To, že by se muselo do zařízení investovat je snad n o r m á l n í, nic netrvá věčně!!!“ píše uživatelka Erika.
Do diskuze na webu Domečku se zapojil také Pavel Karel Markvart, vedoucí zmíněné komise, která o stěhování uvažuje. Právě od něj pocházel ojedinělý příspěvek, který nebyl proti stěhování. „Někteří z diskutujících zde vyjadřují názor, že přestěhování DDM by nutně vedlo k omezení jeho činnosti či dokonce k jeho tichému zrušení. To nemusí být zdaleka pravda, dokonce by mohlo dojít ke zlepšení v technickém či materiálovém vybavení či v kvalitě zázemí zaměstnanců,“ namítá v diskuzi.

Diskuze

 


- Jirka: Co bude s barákem ze kterého se domeček bude stěhovat? Nové feťácké doupě? Stejně jako klub železničářů o dvě ulice dál. To se jako má ekonomicky vyplácet?


- Martin Bocian: Za celý chomutovský florbal můžu zodpovědně říct, že jsme jednoznačně proti jakémukoliv stěhování. Podle selského rozumu už jen proto, že bychom tím přišli o jednu chomutovskou hojně využívanou tělocvičnu. Tělocvična na 12.ZŠ je už teď doslova na prasknutí pod náporem aktivit sportovních klubů nebo soukromých aktivit. Byl bych velice zvědav, kde by nový DDM pořádal své kroužky??? V malé tělocvičně? Asi těžko! Možná na chodbě, nebo v šatně…


- Blanka Oborníková: …je mi z toho hodně smutno, přátelé, zažila jsem likvidaci MŠ a dodnes je budova pustá. Jako by to ostatně dopadlo i ve vašem případě. Jen budete chodit kolem a vnímat, jak se vaše práce tiše rozpadá. A budete se ptát, proč? Nesouhlasím a podpořím vás.


- P.K. Markvart: Jsem pro optimistické vidění světa a nesouhlasím s tím, když někdo bezdůvodně a předem považuje jakékoliv rozhodnutí ohledně DDM za špatné. Jeden z diskutujících vyzval chomutovské radní, aby se zamysleli. Snažím se o to, jsem jeden z radních. A nechce se mi ani věřit, že by si snad někdo mohl myslet, že motivací k nějakému rozhodnutí je zhoršit pozici či podmínky DDM. Naše město jasně deklarovalo, že nechce dopustit, aby byl chomutovský Domeček zrušen, což mu od jeho stávajícího zřizovatele reálně hrozilo. Snad ale může město alespoň uvažovat o tom, za jakých podmínek chce v budoucnu DDM provozovat, ne? Nebo musí jen převzít a držet ústa?Příspěvky byly kráceny, diskuze probíhá na adrese www.ddmcv.cz

Komise pro výchovu a vzděláváni je poradní orgán rady města a o stěhování Domečku uvažuje v rámci dalšího kroku optimalizace škol. Právě školy v Havlíčkově a Heyrovského ulici vykazují již delší dobu nižší naplněnost. Vše je zatím ve stádiu plánování a kalkulací, ale podle P.K. Markvarta by měly první kroky přijít ještě letos.

Autor: Josef Dušek

28.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Obchodní zástupce 25 000 Kč

Obchodní zástupci Obchodník/obchodnice. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na: kariera@kebek.cz, , Jsme dobrou a i po 25. letech stále českou společností, která svým lidem nabízí stabilitu, dobré pracovní zázemí a příjemnou firemní kulturu. U nás si lidí vážíme !, Daří se nám, a proto hledáme další posilu do obchodního týmu., , Co od Vás budeme očekávat ?, " Samostatná obchodní jednání přímo u zákazníků na území ČR se zaměřením na širokou škálu spojovacích součástí (šrouby, matky, podložky, nýty apod...) , " 3dny na cestách + 2dny v kanceláři v Chomutově mezi ostatními členy obchodního týmu , , Jak naše očekávání naplníte ?, " Mějte "CIT" pro obchod a odhodlání být úspěšný, " Budete potřebovat tah na branku s emotivní stabilitou a důsledností, " Zkušenosti v obchodní činnosti bereme u této pozice jako samozřejmost, " Vaše bydliště v Chomutově a blízkém okolí je důležité, " Být aktivním řidičem/řidičkou min. skupiny B bude pro Vás nezbytné, Co za to ?, " Zajímavou práci na hlavní pracovní poměr s dlouhodobým záměrem, " Příležitost získat nové prodejních zkušeností s technickým sortimentem, " Příjemné pracovní prostředí se zkušeným, zapracovaným obchodním týmem a silným skladovým zázemím i vlastní výrobou, " Motivující finanční ohodnocení (fixní mzda + provize z vlastních uskutečněných obchodů) - mzda je částečně fixní a částečně závislá na vlastním výkonu s postupným zvyšováním % z výkonu. Nástupní mzda cca 25-28.000,-Kč.", " Seriosní jednání v pracovním vztahu, kde vlastní nápady a osobní přístup je vítán a rozvíjen, Benefity:, " Vlastní kuchyně s jídlem skoro jako od maminky, " Flexi pass - na relaxaci, kulturu a sportovní vyžití, " Sick days - 3 volné dny nad rámec dovolené, " Mobilní telefon s neomezeným voláním a internetem, " Možnost využití služebního vozu k soukromým účelům, Jiné sdělení:, " Termín nástupu: co nejdříve, dle vzájemné dohody, " Pracovní úvazek: Hlavní pracovní poměr, " Více na www.kebek.eu. Pracoviště: Kebek s.r.o., Pražská, č.p. 5382, 430 01 Chomutov 1. Informace: Ludmila Pohlová, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 20 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník/ice. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: baskova@fisad.cz, , Místo výkonu práce - Jirkov, , Skladník v prodejně stavebnin. Obsluha vysokozdvihu (plyn).. Pracoviště: Fisad s.r.o., Chomutovská, č.p. 643, 431 11 Jirkov 1. Informace: Monika Bašková, .

Výroba - Výroba Strojírenští technici technologové, 30 000 Kč

Strojírenští technici technologové, normovači Strojírenský technolog / kooperant/ka. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 45000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: mlegler@svq-czech.cz, nebo volat na tel.č. 474 470 320 v době PO-PA od 8,00 - 15,00 hod. a domluvit pohovor , , Místo výkonu práce - SVQ Czech s.r.o., Rudé armády č.p. 346, 431 44 Droužkovice, , Požadujeme - zkušenosti se zakázkovou výrobou, komunikace se zákazníky a dodavatelů, orientaci v technické dokumentaci, vypracování technologických postupů, orientaci v technologiích svařování/obrábění, znalost AJ nebo NJ výhodou, , Nabízíme - 25 dní dovolené, příspěvek na: životni nebo penzijní připojištěni / stravovaní / dovolenou / Vánoce / připadne na dopravu. Pracoviště: Svq czech s.r.o., Rudé armády, č.p. 346, 431 44 Droužkovice. Informace: Martin Legler, +420 474 470 320.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník bezpečnostní agentury 17 000 Kč

Pracovníci ostrahy a bezpečnostních agentur Strážná/ý - výjezd PCO. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: VŘ se koná ve středu 19.9.2018 v 9,00 hod v Hotelu Bohemia Excellent, Třebížského 184, 431 51 Klášterec nad Ohří, , Místo výkonu práce - Budovatelská 482, 431 51 Klášterec nad Ohří, , Požadujeme - vyučení (jakékoliv), řidičský průkaz sk. B, trestní bezúhonnost, bydliště Klášterec nad Ohří, popř. Klášterecká Jeseň, Útočiště /držení pohotovosti/, dobrý zdravotní stav, Výhodou - zbrojní průkaz, akreditace strážný, fyzická zdatnost, , Nabízíme - mzdu 17000Kč, po zkušební době 19000Kč.. Pracoviště: Roman vitouš, Budovatelská, č.p. 482, 431 51 Klášterec nad Ohří 1. Informace: Roman Vitouš, +420 733 124 003.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Nová fasáda i dveře. Zahájili opravu kostela v Kalku

Začátek okupace 21. srpna 1968

50. výročí vpádu "spřátelených" vojsk. Připomeňte si s námi srpen 68

Co sklidili, to zkvasí. Na pouti na vás bude čekat 300 litrů prvního burčáku

Chomutovsko - Ve vičickém Vinařství Mikulášek sesbírali půl tuny hroznů odrůdy Solaris, ze které bude do soboty 300 litrů burčáku. Bobule jsou sice kvůli extrémnímu horku menší, výsledek ale bude lahodný.

VIDEO: Prohlédněte si, jak vypadá obří pěstírna marihuany ve Vejprtech

Neštěmice, Vejprty - Kriminalisté z Toxi týmu, zaměřeného na boj s drogami v Ústeckém kraji, rozkryli další pěstírnu marihuany na severu Čech.

Záchrana zpod kyvadla a 160 netopýrů v ložnici: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 16. srpna 2018.

Droužkovicím chybí parkovací místa, proto staví nová

Droužkovice - S nedostatkem parkovacích míst bojují především řidiči ve velkých městech, podobné starosti ale řeší i obyvatelé vesnic.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT