Vedení chomutovského divadla již dlouho trápí současný stav sedaček. Kromě toho, že nejsou příliš pohodlné a vržou, je problém i s jejich přesunem.


„Řešíme, jak to udělat, aby to bylo nejlepší, splňovalo to naše požadavky a vydrželo to co nejdéle,“ říká jednatelka Správy kulturních zařízení (SKZ) Věra Flašková.


Největší problém tkví v tom, že se sedačky musí ze sálu často a rychle stěhovat. Například na ples musí být sál prázdný a na divadelní představení se pak musí sedačky vracet. „Kdybychom dělali sedačky do kina, tak to není problém. Ty se přimontují na místo a je to,“ vysvětluje jeden z problémů Věra Flašková.


Původní plán bylo uskutečnit výměnu sedaček ještě do konce tohoto roku. To se však kvůli vysoké finanční náročnosti nepodařilo. Čtyři miliony korun totiž musí divadlo sehnat samo s pomocí partnerů. „Nyní máme polovinu,“ informuje jednatelka SKZ. „Už máme ale příslib dalších peněz. Myslím, že příští rok je reálný termín realizace,“ dodává.


Už nyní vedení divadla sonduje mezi specializovanými firmami, aby ihned jak budou peníze pohromadě mohlo udělat objednávku. I po novém roce se do sálu vejde okolo čtyř set diváků, tak jako doposud.