Jednatelka Správy kulturních zařízení (SKZ) však na získání nových sedaček intenzivně pracuje. „Máme asi polovinu finančních prostředků, které potřebujeme. Zbytek musíme ještě dořešit,“ říká jednatelka SKZ Věra Flašková.


Představu, jak by měly nové sedačky vypadat již jednatelka SKZ má. „Během posledních dvou let nám chodily různé nabídky. “Naším požadavkem však je, aby se sem firmy přijely podívat a ušili sedačky přímo na míru našemu divadlu,“ říká jednatelka. „V brzké době proto vypíšeme výběrové řízení na dodavatele a pak už bude záležet jen na firmách, jak nás budou schopny uspokojit“ informuje jednatelka SKZ.


Podle Věry Flaškové by měly být sedačky především pohodlné, skladné a mělo by se s nimi dobře manipulovat. Jejím záměrem je, mít nové sezení v divadle do konce letošního roku.


Divadlo si již opravdu nové sedačky zaslouží. Jsou tu totiž od roku 1954. Přestože je po devadesátém roce nechal tehdejší soukromý majitel počalounit, už dosluhují a manipulace s nimi je stále složitější. Nová křesla by měla stát kolem čtyř milionů a usednout by do nich mohl přibližně stejný počet diváků, jako doposud.