Podle Zdeňka Hejny z Úřadu práce Chomutov se ve čtvrtek 4. 10. sejdou v divadle překvapivé tři desítky zaměstnavatelů. „Je to dvakrát více než obvykle,“ komentuje situaci Hejna. Zájem byl prý tak veliký, že k velkému sálu, kde akce obvykle probíhá, museli organizátoři přiobjednat i další prostory, aby se všichni vešli.


Úřad práce organizuje tyto burzy už od roku 2002. Pravidelně na ně chodí zhruba 600 až 800 zájemců. Tento počet se prý dá očekávat i tentokrát.
Velkou výjimku ovšem letos tvoří doprovodné akce, a to zejména seminář určený pro odbornou veřejnost na téma „Trh práce a současný stav lidských zdrojů“. Řešit se tam bude problém, který by na Chomutovsku před několika lety vůbec nikdo nečekal. Firmy, které do regionu stále přicházejí, už nemají kde brát nové pracovníky. Touto klíčovou otázkou se budou v Chomutově zabývat odborníci z celé republiky a dokonce i ze zahraničí.


Podle Zdeňka Hejny nabízené pracovní příležitosti budou směřovat z drtivé většiny z průmyslových zón. Ovšem své zastoupení tu bude mít i Armáda české republiky a spousty dalších zajímavých zaměstnavatelů.


Burza práce proběhne 4. října v městském divadle v Chomutově od 8 do 15 hodin.