Na akci Chomutovského deníku bylo pozváno i vedení města. Z jeho představitelů ale nikdo nepřišel, protože na stejný den připadalo zasedání Rady města. Do davu se z místních politiků připojil jen Roman Houska (ČSSD). Přes skandování davu ale na tribuně před mikrofonem nevystoupil, aby přednesl stanovisko protistrany, s tím, že není ani radní ani zastupitel.

K akci se volně připojila i občanská iniciativa. Petiční výbor, který stále sbírá podpisy na podporu Rabase, na místě nechal od 15 hodin vyzvánět budíky na znamení alarmujících událostí, které se dějí v našem městě. Ve stejný čas přijeli v čele demonstrantů také někteří zaměstnanci zooparku s koněm, zapřaženým k "funébr" vozu. Na jeho boku bylo pohřební oznámení se slovy: "S politováním oznamujeme, že primátorka Chomutova pohřbila zoopark."

Na místě byl štáb České televize a novináři z celorepublikových tisků. Například i známý a kontroverzní Jiří X. Doležal z Reflexu. Podpořit odvolaného ředitele přijel i ministr životního prostředí Martin Bursík a poslankyně za Stranu Zelených Kateřina Jacques. Ta na sebe oblékla tričko s obrázkem usmívajícího se Rabase.

Program začal už ve 14 hodin. Redaktoři na místě nechali nahlédnout do způsobu, jakým se utvářejí noviny. Návštěvníci viděli také vystoupení dětí z Mateřské školy v Šafaříkově ulici a poslechli si písničkáře Pepu Štrose. Příchozí za zakoupené noviny Chomutovského deníku na místě dostávali sladké kobliky, kávu, dětské nápoje a pivo.

Ke článku je připojena videoanketa, kdy jsme se ptali lidí v ulicích Chomutova, jaký názor mají na Rabasovo odvolání.