Krátce po 13 hod.: Na náměstí se srotily první hloučky lidí. Návštěvníci sledovali vystoupení dětí z Mateřské školy Šafaříková, převlečené za skřítky a Leontýnku, bílou paní z pohádky Ať žijí duchové.

Dospělí se sháněli hlavně po tom, čím by se zchladili. "Kde se tu dá koupit pivo," ptal se šéfredaktora ve stánku s mobilní redakcí muž ve středních letech.

14 hod.: Děti stojí frontu před kolem štěstí, mlsají koblihy a zapíjejí je limonádou. Šlágry zazpívala Bára Nováková. Návštěvníci také sledovali dívky, tančící na rozpálené dlažbě jen v "piškotkách". Vystoupení pod názvem Carmen předvedlo taneční uskupení Dundrdance.

14:45 hod.: Ti, kdo se chtějí dozvědět novinky o chomutovském hokeji už netrpělivě čekají na 15. hodinu a příchod Milana Vackeho - generálního manažera KLH Chomutov.

Čekání jim zkrátila ukázka novopečeného sportu. Předvedl se skokan na speciálních botách, který překonal rekord v přeskoku laťky snožmo - zdolal 215 cm. Jak se ukázalo, dlažební kostky jsou rizikovým povrchem. Zavinily hned dvojí pád, takže byla ukázka o poznání kratší.

15:00 hod.: V tuto chvíli na pódiu hovoří šéfredaktor Josef Dušek o tom, čím je Chomutovský deník specifický a blízký lidem. Popisuje jak skončila kauza s odvoláním ředitele zooparku Přemysla Rabase. S ní byl spojen posledním TOP námět na Dni s Deníkem, který se konal před rokem. Nyní se Chomutovský deník hodně zabývá kontroverzními exekucemi.

15:02: Na pódiu už je generální manažer KLH Chomutov Milan Vacke. Odpovídá na otázky spojené s neúspěšnou sezónou a naopak tím, co by mohlo přijít v sezóně nové. Klíčový je nákup hráčů. Vacke se chlubí hned šesti jmény: "Vrátil se Ondra Malinský, dva Slováci - Trochta a Pech, Pavlas - obránce Kladna, Milan Procházka, hráč K. Varů a největší posilou by měl být dosud dlouhodobě zraněný Milan Kraft."

Také post brankářské jedničky a dvojky je velmi diskutovaným tématem. "Hledáte brankářské jedničky A týmu?" zní otázka J. Duška. Podle Vackeho se počítá s Hanuljakem a Hronkem. "Posty brankářů máme tedy obsazené, ale nevylučuji, že by jiné zajímavé jméno nemohlo přibýt," dodává Vacke.

15:16 hod.: Moderátor vyhlásil výsledky ve střelbě na branku. Vítězem je Stanislav Tkadlec s výsledkem 42 km v hodině.

15:35 hod.: Stahují se mraky, a diváci se spontánně rozcházejí. Prima Den s Deníkem skončil.

Více čtěte o tom, co můžete vidět a zažít na Prima Dni s Deníkem, TADY.
Promotým následně obdaroval pět vítězů set-top-boxy: kdo je mezi nimi uvidíteZDE.