Přijďte dnes na náměstí 1. máje v Chomutově.

Program začal o hodinu dříve, než jsme původně avizovali, a to kvůli varování meteorologů, že přijdou velké bouřky.

Co přinese Prima Den s Deníkem v Chomutově

Den s Deníkem se stává již tradiční akcí, která je koncipována jako kulturně-zábavní odpoledne, kdy se mohou přijít podívat nejen naši čtenáři na to, jak se tvoří noviny, seznámit se s redaktory jejich regionálního Deníku, zástupci vydavatele, ale mohou se též uvolnit a příjemně pobavit při programu, který je pro ně přichystán.


O občerstvení se postará Pekárna PE-KR Bečov. Letos nás mediálně podporuje FTV Prima, proto se z Dne s Deníkem stává Prima Den s Deníkem. „Bude-li nám přát počasí, věříme, že pro návštěvníky akce bude tento den skutečně prima a že na něj budou rádi vzpomínat. Vedle redaktorů a jejich kauz se o to postará rozmanitý program, složený z tanečních, pěveckých, sportovních i zajímavých dovednostních vystoupení,“ říká manažer distribuce Marcel Mihalik.


Každý, kdo přijde, má navíc šanci vyhrát set-top-box či večeři s celebritou.

Hru o pět set-top-boxů najdete ZDE. Vše o soutěži s celebritou zjistíte TADY.


V programu se můžete těšit na vystoupení MŠ Šafařikova, barmanskou show, či velkou zajímavost, Deník vám představí revoluci v městském sportu, lidi na skákacích botách, dříve tzv. „péráky“.


A nejen to. Prima Den s Deníkem pro vás bude mít v Chomutově nový umělecký objev.


Občerstvení, čerstvé pečivo, doveze Pekárna PE-KR z Bečova u Mostu. Čtenář, který si koupí na akci Chomutovský deník, má občerstvení na akci zdarma. A že půjde o dobroty, potvrzuje opět M. Mihalik: „Oslovili jsme pekárny a cukrárny v regionu. Pekárna PE-KR z Bečova u Mostu jednoznačně zvítězila nejen pro výtečnost a kvalitu jejich pečiva, ale také pro poctivou práci a vstřícnost při jednání.“
Pochutnat si budete moci na novince; třech druzích pečené koblihy, kterou pekárna na trh teprve uvede.
Tak nezapomeňte přijít na náměstí! (mim)

Poweriser Bounce Clan

Jde o první oficiální občanské sdružení v ČR, které se zabývá podporou a propagací powerbockingu, nového, revolučního, městského sportu na skákacích botách. Jejich skokani jsou považování za nejlepší v ČR. Založili několik webů na propagaci tohoto sportu, např. www.bounceclan.cz. Pořádájí workshopy, tréninky v tělocvičnách, natáčejí videoklipy, vystupují na akcích, festivalech, plesech, atd.
Video a další info najdete zde.

Hlavním námětem bude hokej

Lední hokej. Sport, který je na Chomutovsku tím nejnavštěvovanějším a nejsledovanějším. V našem Deníku se mu proto pochopitelně věnujeme nejvíce. Na Dni s Deníkem dostane slovo generální manažer KLH Chomutov Milan Vacke, který hokejovým fanouškům prozradí nejčerstvější informace o dění v chomutovském hokeji.

Mužstvo KLH Chomutov nastupovalo do minulé sezony s velikými ambicemi. O postup do extraligy, nejvyšší české soutěže, se snažilo již dlouho, ale v létě minulého roku vedení klubu poprvé veřejně vyhlásilo boj o postup.

A odpovídalo tomu také posilnění kádru. Takové změny, které se v minulém létě v chomutovském kádru udály, nemají v našem hokejovém regionu obdoby. Do chomutovské šatny postupně přicházelo jedno veliké jméno za druhým - Zdeněk Skořepa, Jiří Gombár, Petr Míka, finský brankář Jan Lundell či slovenský mistr světa Miroslav Hlinka. Chomutov měl veliký zájem na angažovaní české hokejové legendy, útočníka Martina Ručínského. Ten nakonec dal přednost pražské Spartě, přestože mu Chomutov nabízel roční plat přesahující deset milionů korun. Během sezony se pak nakupovali další zkušení hráči - Nikolov, Grof, Eiselt. Ambice chomutovského týmu tedy byly veliké…


Úvod sezony se týmu KLH vydařil a první zápasy s přehledem vyhrával. Poté ale přišel herní i výsledkový útlum a vyklízení vedoucí pozice prvoligové tabulky. Kádr trenéra Pešouta se nevyhnul několika nepříjemným zaváháním, zejména na domácím ledě a po základní části nakonec Chomutovští obsadili třetí příčku. První skončilo Ústí nad Labem, druhá Kometa Brno, soupeř, který dokázal Chomutov porazit ve všech čtyřech vzájemných zápasech sezony.


Do play off tak Chomutov nastupoval ve čtvrtfinálové sérii s jihlavskou Duklou, se kterou si snadno poradil 4:0 na zápasy. V semifinále pak na severočechy čekalo v sezoně pro ně nepřekonatelné Brno. Vyhecovaná série byla hodně vyrovnaná a hrála se na maximální počet zápasů, tedy sedm. Chomutovští hokejisté měli během série k postupu do finále hodně blízko, vedli 3:2 na zápasy a před sebou měli domácí zápas. Ten odehráli za obrovské převahy, kterou ale nedokázali vyjádřit gólově a Brno nakonec vyrovnalo díky vítězství po samostatných nájezdech. Rozhodující sedmý zápas, který se hrál před zraky celého hokejového národa v přímém přenosu České televize, byl jasnou záležitostí domácího Brna, které vyhrálo 3:0 a celou sérii tak 4:3 na zápasy.


Vyřazení v semifinále bylo pro chomutovské hráče, vedení i fanoušky obrovským zklamáním a hned se začalo zbrojit na novou sezonu. Odvolán byl trenér Pešout a na jeho místo nastoupil zkušený Radim Rulík. V těchto dnech probíhá suchá část letní přípravy a do kádru KLH Chomutov se hlásí první posily. Na zkoušku tu jsou dva slovenští hráči Trochta s Pékem, z Kladna přišel obránce Pavlas, z Popradu se vrátil další bek Malinský. Prvním velkým jménem byl karlovarský útočník Milan Procházka, čerstvý mistr extraligy a také zkušený útočník Milan Kraft, který má na svém kontě přes dvě stovky zápasů v kanadskoamerické NHL a byl také kapitánem juniorských mistrů světa.


Další posily jsou v jednání, řešit se musí zejména post brankářské jedničky. Vedení klubu proto na dalším posilování kádru soustavně pracuje. Plno práce tedy má celé vedení klubu, včetně generálního manažera Milana Vackeho.

Upravný program Prima Dne s Deníkem:

o 13,00 – 13,15 hod.: Zahájení akce, moderátor, představení redakce
o 13,15 – 13,25 hod.: vystoupení – MŠ Šafaříkova (12 dětí)
o 13,25 – 13,30 hod.: moderátor
o 13,30 – 13,50 hod.: vystoupení – zpěv+tanec Bára Nováková
o 13,50 – 14,00 hod.: moderátor – lákání na předplatné
o 14,00 – 14,10 hod.: vystoupení – barmanská show
o 14,10 – 14,15 hod.: moderátor
o 14,15 – 14,30 hod.: vystoupení – zpěv+tanec Bára Nováková
o 14,30 – 14,35 hod.: moderátor
o 14,35 – 14,50 hod.: vystoupení – skákací boty
o 14,50 – 14,55 hod.: moderátor
o 14,55 – 15,50 hod.: redakční téma - hokej v Chomutově
o 15,50 – 16,00 hod.: Ukončení akce, moderátor