Nejlukrativnější místa, která se hodí k pořádání podobných akcí, jsou na další tři měsíce zabrána. Svou předvolební kampaň si zde naplánovala politická strana ČSSD. Podle Petra Kindermanna, zde bude i ODS. Zda je to pravda, se však Deníku nepodařilo zjistit. Oblastní manažerka ODS Jana Kronforstová je na dovolené a předsedovi sdružení Janu Řehákovi se Deník nedovolal.


ČSSD si pro svoji propagaci vybrala Husovo náměstí a náměstí 1. máje. Další dvě akce má mít před městským divadlem v září a říjnu. Tajemník chomutovské ČSSD Beneš Vraný potvrdil, že jejich strana o zábor požádala.

„Účelem je prezentace kandidátů ČSSD Chomutov do zastupitelstva Ústeckého kraje,“ vysvětlil Vraný.


Magistrát oznámení o shromáždění vzal na vědomí.

„Oznamovatelé, kteří by chtěli ve stejném čase a na stejném místě také dělat shromáždění, například politické hnutí Nespokojení občané, ale i jiní, již nemohou. Jsou totiž už druzí,“ informuje tiskový mluvčí Pavel Novák. „Řešením by bylo, kdyby se svolavatelem, který shromáždění oznámil jako první, dohodli, že jim určité místo nebo čas přenechá,“ radí případným zájemcům.


Protestující se nevzdávají a budou se snažit hledat další možnosti. „Budeme shánět jiné prostory, nebo se pokusíme dostat na náměstí 1. máje nebo Husovo náměstí,“ tvrdí jeden z organizátorů demonstrací Petr Kindermann. „Určitě neskončíme,“ dodává.