Po první neúspěšné žádosti, kdy chtěli uspořádat demonstraci na náměstí 1. máje, byli opět na magistrátu a žádali o povolení shromáždění. Tentokrát se rozhodli pro Husovo náměstí. „Tentokrát jsme podali žádost a ta byla kladně vyřízena“, říká předseda hnutí Petr Kindermann.


Kromě petice, ve které signatáři žádají, aby vedení města odstoupilo ze svých funkcí, se bude podepisovat i návrh na vyhlášení místního referenda.


Poprvé budou moct demonstrovat oficiálně. To už ale Hnutí nespokojení občané! nestačí. Již včera vylepovali plakátky na výlohy a dveře obchodů. Jejich pomocí zvali občany Chomutova, aby přišli demonstrovat. Podobné letáčky, ale v menším, dokonce vhazovali do schránek obyvatelům Chomutova.


Od 16 do 18 hodin dokonce objížděl ulicemi města tlampač, ze kterého bylo slyšet „Vážení občané, zítra od 16 hodin se koná na Husově náměstí demonstrace proti představitelům magistrátu.“


Nespokojení občané budou informovat o problémech, které je trápí. Demonstrovat se bude opět samotnou přítomností občanů.


Již dřívě proběhly dvě protestní akce na náměstí 1. máje. Na těch se podepisovala petice Už vás máme dost!, která je v režii Hnutí Nespokojení občané!, ale i petice zahrádkářů, kteří se k Nespokojeným občanům přidali. Jejich cíle jsou totiž podobné.