Zmizí tak poslední velký prostor, kde mohli řidiči bezplatně zaparkovat auto. Nynější parkoviště využívají desítky motoristů. Auta nestojí jen v klasických řadách na krajích parkoviště, ale i uprostřed, tam dokonce ve dvou řadách vedle sebe.


Hliněnobetonový plácek je vytížený, sehnat volné místo je umění. Zastavují na něm místní obyvatelé, ale také ti, kteří potřebují něco vyřídit v centru.


Za nějaký čas už tuto možnost mít nebudou.

„Na této ploše chce soukromý investor vystavět multifunkční dům. Zatím není upřesněn termín zahájení stavby,“ uvedl mluvčí magistrátu Tomáš Branda.


V domě bude šestapadesát bytů, garáže pro jejich nájemníky, prodejny k pronájmu i zahrada. Pozemky kupuje firma Katumba, která chce stavět i byty u Komerční banky.


Podle primátorky Ivany Řápkové nebyla zmíněná plocha nikdy určena k dlouhodobému stání vozidel a podle územního plánu je dlouhodobě určená pro zástavbu. Město ji ani nezahrnuje do systému parkování. Dle vyhlášky musí stavebník zajistit normovaný počet parkovacích míst. „Další volné parkovací kapacity jsou k dispozici u zimního stadionu a nákupního střediska Billa,“ uvedla primátorka.
Za stání na uvedených prakovištích se platí.