Již podruhé poběží trať téměř pět set kilometrů dlouhou – přes celou republiku. Chce tím motivovat nemocné a zároveň poprosit veřejnost o finanční příspěvek.


„Mým cílem není pomáhat jen věcně, ale hlavně chci motivovat ty, kteří v dnešní době s rakovinou bojují,“ uvádí hlavní účel běhu Miroslav Kalina.
Dnes dvaačtyřicetiletý Miroslav Kalina z Loun onemocněl ve 33 letech rakovinou, léčil se v Chomutově a nad nemocí vyhrál. Během léčby si sliboval, že pokud se uzdraví, přihlásí se na trenérskou školu při Fakultě tělesné výchovy a sportu. To také udělal a stal se trenérem tenisu.


Byl plný síly, tak minulý rok vymyslel, že poběží od onkologického centra v Karlových Varech do centra v Ostravě. Chtěl tím lidem a hlavně nemocným říci, že i když někdo má rakovinu, neměl by se vzdávat. Motivovat je tím, že dříve stejně nemocný člověk, nejen že se uzdravil, ale dokonce se chystá uběhnout trasu dlouhou několik set kilometrů.


Než vyběhl, oznámil to médiím, s tím zároveň poprosil lidi, jestli by nepřispěli onkologickému oddělení v Chomutově na koupi televizorů se kterými by to tam bylo aspoň trochu veselejší.


„Sotva jsem to řekl v médiích, ozval se majitel elektra z Chomutova a poslal na oddělení osm televizorů,“ vypráví Miroslav Kalina. Lidé posílali příspěvky, nebo televize přímo na oddělení nebo k němu domů.

Minulý rok nazývá jako „nultý ročník“. Letos totiž založil občanské sdružení Běh o život, na jehož webových stránkách je konto sdružení. Částka, která na něj přijde, půjde opět na chomutovské onkologické oddělení, pak se chystá postupně vybavovat další onkologická centra v České republice.


V této době se připravuje na svůj další běh. Vybíhá ve středu 29. července ráno v sedm hodin z Kyselky a jeho cíl bude jako minulý rok u onkologického centra v Ostravě. Vypočítal, že trať běhu je dlouhá 474 kilometrů.

Během běhu (a i mimo něj) mohou lidé posílat peníze na konto 43–5126290237/0100.