Ze sídliště Písečná až do Bezručova údolí po cyklostezce? Příští rok by to mělo být možné. Přispět by k tomu měly i dva nové úseky, které budou hotové už letos.
„Jedná se o dvě propojovací cyklostezky. Jeden úsek, o délce 750 metrů, se napojí na cyklostezku v Čelakovského ulici, přičemž cyklisty navede přes Blatenskou až na cyklostezku v Bezručově ulici,“ uvedl Stanislav Král z úseku vnějších vztahů chomutovské radnice. Druhý padesátimetrový úsek propojí stávající cyklostezky v okolí Dechtochemy.


Oba úseky jsou součástí jedné investiční akce za necelých sedm milionů korun. Hotovo by mělo být nejpozději v září nebo říjnu. Za zmínku ještě stojí, že takto vzniklá cyklostezka bude tři metry široká, se živičným povrchem a dokonce osvětlená.


Písečnou s Bezručovým údolím by měl definitivně propojit úsek vedoucí podél části stejnojmenné Bezručovy ulice. S touto investicí se počítá pro příští rok. V blízké budoucnosti by měl být po cyklostezce přístupný i Třetí mlýn. Stejně tak by se cyklostezkou měla propojit chomutovská sídliště Březenecká, Kamenná a Písečná.

V současné době mohou Chomutováci využívat několik desítek kilometrů cyklostezek a cyklotras, které vznikají podle osm let staré koncepce. Tu navrhli v souladu s krajskou koncepcí, jež si dala za úkol propojit pro „kolaře“ sousední Louny až s Horou Svatého Šebestiána na německých hranicích.


Chomutovská část této cyklotrasy (značené cesty) začíná na Dukelské a pokračuje okolo obchodního domu Prior do několikrát zmiňovaného Bezručova údolí. Cyklostezek (zpevněných cest) bylo podle Lenky Petříkové z chomutovského magistrátu dokončeno na území města okolo patnácti kilometrů.