Stezka je určena nejen cyklistům, ale i chodcům a bruslařům. Těm voda na stezce dělá největší problémy. „Vadí mi to. Když si sem jedu zabruslit, jsou tady často louže. Přitom jinde už je dávno sucho. Na bruslích je to opravdu nebezpečné,“ říká Eva Charvátová.


„Voda zůstává pomalu v každém úseku stezky. První louže jsou hned u vjezdu, další pak před prvním mostem a ani za ním není stezka suchá,“ stěžuje si další bruslař Kučera. „Stezka je přitom téměř nová. Měli to udělat pořádně,“ dodává.


I na dubnovém brífinku si jeden z občanů stěžoval, že po dešti je nová cyklostezka v Bezručově údolí pod vodou. Také se na brífinku ptal, zda by s tím město nemohlo něco udělat. Primátorka Chomutova Ivana Řápková přislíbila, že se provede místní šetření.


Po měsíci je však situace na cyklostezce stále stejná.


„Pokud prší, bohužel se dělají louže,“ reaguje na situaci v Bezručově údolí tiskový mluvčí magistrátu Pavel Novák. „Již jsme provedli reklamaci směrem k dodavateli na závady, které byly v průběhu užívání zjištěny. Šlo především o prorůstání zeleně v krajnici,“ informuje mluvčí. „Pokud zatéká na cyklostezku z jiných ploch a projekt to neřešil, musíme si poradit sami,“ vysvětluje.


Město slibuje, že se na problém podívá a pokusí se jej řešit. „Pokusíme se zjistit problematická místa, kde se voda drží a podle možností se to pokusíme napravit,“ říká Novák.


Průzkum problematických míst by měl podle tiskového mluvčího proběhnout již tento týden. Otázkou je, zda to bude vhodná doba – pokud nebude pršet, úředníci místa jen těžko odhalí.


Pokud bude během léta častěji pršet, budou na cyklostezku lidé nejspíš nadávat i nadále. Podle tiskového mluvčího by totiž měla být opravena do konce prázdnin.