Na to upozorňuje náčelník horské služby Rudolf Chlad. „Cyklisté by se měli držet vyznačených cest a nejezdit po sjezdovkách.“ Dále připomíná, že by příznivci horských kol měli nosit helmy a ti, kteří sjíždí prudší kopce by měli mít i například ochranu na zápěstí.


Na Klínovci se sportovci mohou nechat vyvézt lanovkou na vrchol a nazpět sjíždí po cyklostezkách a přitom mohou obdivovat krásy Krušných hor.
Zajímavé jsou i stezky na Božím Daru. Cyklisté tady využívají tak zvanou „Ježíškovou cestu“, má dva okruhy – malý 5,6 kilometrů a dlouhý asi 13 kilometrů.


Z Božího Daru se dá jet směrem na Horní Blatno k Vlčím jámám, kde na turisty dýchne zima – ve skalní prohlubni se drží sníh po celé léto.
Výlet si cyklisté mohou udělat také do nedaleké restaurace „Salaš“, kde jsou hlavní specialitou výrobky z ovčího sýra.


Protože je jen málo těch co na hory vyšlapají, proto fungují cyklobusy. Ty vyjíždějí začátkem května. Z Chomutova a Jirkova povedou trasy zřejmě opět na Boží Dar, Rudolic v Horách a Horu Sv. Šebestiána. Harmonogram jízd je zatím v pracovní verzi, budou ho ještě schvalovat rady obou měst. Oproti minulým rokům v něm nefiguruje další z cílů - Tis u Blatna. Autobus nebyl příliš využívaný. Cyklobusy do hor jezdí také z Klášterce nad Ohří a Kadaně.


Aby si lidé připomněli kouzlo Krušných hor, pořádá zde koncem června sdružení Klínovecko akci s názvem „Open door Klínovec“. Tady si můžete vyzkoušet různé sporty jako paragliding a jiné sporty.