Organizace podala žádost do fondu hejtmana Ústeckého kraje.

„Žádáme něco okolo sto padesáti tisíc. Pokud bychom je dostali, do konce roku by nás to zachránilo,“ říká vedoucí místní pobočky Alexander Olah.
Od srpna do ledna by organizace fungovala v omezeném režimu, nepracovala by v terénu. Od nového roku by pak navázala na předchozí běžnou činnost. „To už budeme mít velkou šanci získat další peníze a práci znovu rozjet naplno,“ věří ve světlejší budoucnost Olah.


O případ chomutovského Člověka v tísni se zajímala i ministryně pro menšiny a lidská práva Džamila Stehlíková, která v Chomutově bydlí.


„Panu hejtmanovi jsem poslala dopis, že práce Člověka v tísni v Chomutově je přínosná pro celý region. Pevně věřím, že bude vstřícný a že se podaří peníze získat,“ říká Stehlíková. Podle ní má pobočka dobré výsledky. „Zaměstnanci jsou schopní, mají velmi dobrý tým. Je důležité, aby neutekli jinam. Klíčová je terénní práce, která by byla od nového roku navázána,“ říká Stehlíková.


Organizaci chybí i obnos, který každý rok dostávala od Úřadu vlády, jehož členem je i ministryně Stehlíková. Peníze nebyly přiděleny proto, že je úřad nedává několik let po sobě na stejný účel. Po jednom vynechání jsou tím pádem šance na zisk peněz pro příští rok vyšší.