Město Chomutov například tehdy přijalo skoro sto třicet nových úředníků. Kvůli tomu muselo opravit budovu na Husově náměstí a předělat ji na další budovu radnice, protože do té doby v ní sídlilo soukromé gymnázium.


Nyní město Chomutov zaměstnává celkem 250 úředníků. V průběhu roku 2007 se z původních 246 navýšil počet ještě o čtyři. To bylo nutné kvůli zajištění nové správní činnosti, která vznikla na základě nových zákonů či novel.


Městský úřad v Kadani má celkem 164 zaměstnanců, z toho je 109 úředníků, dále 25 míst neúřednických (z toho sedm hasičů) a třicet osob městské policie.
Také Kadaň, coby dnešní obec s rozšířenou působností, převzala před čtyřmi lety po okresním úřadu desítky zaměstnanců – přešlo jich tam přes padesát.


Na městském úřadě v Jirkově nedošlo v posledních letech v počtu zaměstnanců k žádným velkým výkyvům, pouze v rámci organizačních změn, například přesun knihovny. Úřad má celkem 68 zaměstnanců na úřednických místech a 28 osob u městské policie, včetně civilních osob. Od Nového roku přibyli do počtu zaměstnanců dva noví strážníci.


Městský úřad v Klášterci nad Ohří zaměstnává 66 úředníků, osm městských policistů a dva lesní dělníky pro městské lesy. „Plánujeme rozšíření odboru strategického rozvoje, správy majetku a územního plánování o dva úředníky,“ říká tajemnice Lenka Antolová s tím, že o tom ještě budou rozhodovat radní.


Další desítky úředníků pracují na Úřadech práce, Správě sociálního zabezpečení a dalších státních či krajských institucích.

 

 

Chomutov se ptal lidí: Jací jsou naši úředníci?

Nepříjemné zjištění přinesla anketa, kterou vloni připravil Magistrát města Chomutova. Ve dvaceti pěti procentech lidé odpověděli, že se úředníci chovají nevlídně a arogantně.


Magistrát rozdal na pět tisíc dotazníků, kde měli lidé možnost vyjádřit se k tomu, co jim na úřadě vadí nebo schází. Z pěti tisíc lístků se vrátila téměř polovina (2.343), což je u tohoto typu dotazovaní velice slušné číslo.


Ve čtvrtině případů (cca 600), se lidé vyjádřili kladně k otázce, zda se setkávají s nevlídnými či dokonce arogantními úředníky. Nejvíce to „schytal“ odbor dopravních a správních činností.


„Padala i konkrétní jména,“ uvedla tehdy primátorka Ivana Řápková.

„Samozřejmě je to nepříjemné, ale i to byl smysl této ankety, seznámit se s případnými nedostatky v této oblasti, aby mohly být odstraněny.“


Podle tajemníka Theodora Sojky určitá neochota úředníků tehdy pramenila z toho, že někteří z nich nezvládali zatížení v podobě prodloužené úřední doby. Ta už se změnila.