Jirkov vyhlásil už v září výběrové řízení. S počtem přihlášek však není zcela spokojen.

„Zatím se přihlásili čtyři nebo pět zájemců,“ informuje ředitelka městské policie Marta Bendová. „Když nebudou odpovídat podmínkám výběrového řízení, budeme vypisovat nové,“ dodává.

Vzhledem k tomu, že Jirkov hledá dva strážníky je počet přihlášek opravdu nízký. Nároky na městské strážníky se totiž stále zvyšují. Podle nového zákona musí mít všichni strážníci nejpozději do roku 2015 maturitu. Kromě toho musí zájemci splnit zákonem dané podmínky, jako například bezúhonnost, musí být tělesně zdatní a projít psychotesty.

Psychotesty bývají právě kamenem úrazu v Klášterci nad Ohří. Ten se potýká s podstavem již řadu měsíců. V současné době chybí dva členové.

V Chomutově kde je určen městem maximální počet strážníků na šedesát tři, chybí do naplnění tři lidé. Nedávno přitom městská policie přijímala nové členy. „Na konci roku budeme vyhlašovat výběrové řízení,“ vzkazuje tiskový mluvčí chomutovských strážníků Vladimír Valenta.

Zájemci o povolání, jehož náplní je být ochráncem veřejného pořádku, se mohou hlásit na služebnách městské policie ve všech třech městech.