Na dvě a půl hodiny byla zablokovaná silnice z Prahy do Chomutova. Na Pražské ulici (Pražské pole) totiž ve středu ráno došlo k vážné dopravní nehodě. Zasahovat musela i letecká záchranná služba.
Zhruba v 8 hodin 40 minut přišlo na služebnu policie hlášení o kolizi dvou vozidel. U odbočky z Pražské na Březno se střetla dvě za sebou jedoucí vozidla. Řidič nákladního automobilu chtěl odbočit z hlavní silnice, a proto dával přednost protijedoucím autům. Zezadu ale do něj vrazila dodávka značky Mercedes, jehož šofér následkem srážky utrpěl těžká zranění.
„Zraněného řidiče převezla letecká záchranná služba do nemocnice v Ústí nad Labem,“ uvedla tisková mluvčí chomutovské policie Marie Pivková s tím, že vinu za havárii nese on. Řidič Mercedesu zřejmě nepřizpůsobil jízdu stavu vozovky a na mokré silnici nestačil dobrzdit.
Policisté museli kvůli havárii zastavit dopravu ve směru na Prahu a odklánět ji vedlejší silnicí na Březno. Ve směru na Chomutov byla silnice zablokována úplně. Místy se tvořily kolony dlouhé několik desítek metrů.
Firma, které patří nákladní automobil, totiž byla nucena přeložit náklad na jiný pojízdný vůz. Jak uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Lukáš Marvan, hasiči museli navíc uklidit olejové skvrny a další nečistoty na silnici zbylé po nehodě, což dobu uzavírky také prodloužilo. Silnice I/7 – Pražská - byla znovu průjezdná po jedenácté hodině dopolední.
Škoda na havarovaných vozidlech dosáhla částky 220 tisíc korun. Přítomnost alkoholu u obou řidičů policisté vyloučili dechovou zkouškou.