Podle velitele Sboru dobrovolných hasičů Chomutov Vladimíra Klesíka je to způsobeno mimořádně teplým počasím, kdy se včelám nebo vosám mimořádně daří. Důkazem toho může být i včerejší den, kdy chomutovští dobrovolní hasiči proti rojům zasahovali dokonce třikrát.
„Vosí nebo včelí bodnutí není samo o sobě pro zdravého člověka nebezpečné. Jiné to je v případě, když je na něj někdo alergický,“ uvedl včera během zásahu ve Vinohradské ulici Vladimír Klesík.
 
Konkrétně ve zmiňované Vinohradské se vosy prokousaly skrz utěsněnou větrací šachtu a začaly ohrožovat obyvatele jednoho z tamních bytů. Hasiči tam museli zasahovat opakovaně, protože i přes použití čpavku a speciálního vysavače, se bodavý hmyz nepodařilo napoprvé odstranit.
Naopak například v Kadani, kde údajně s odchytem hmyzu začínali jako první na okrese, hlásí poměrně klidnou sezónu. Velitel kadaňských dobrovolných hasičů Martin Apolen včera Deníku uvedl, že daleko horší byl loňský rok. „Letos jsme zasahovali asi desetkrát,“ informoval.
 
V druhém největším městě Chomutovska – v Jirkově – dobrovolní hasiči zásahy proti vosám nebo sršňům zatím neprovádějí. Nemají totiž na to techniku. Podle Jiřího Říhy z SDH Jirkov jsou už objednány dva speciální obleky a vysavač. Toto vybavení se ale s největší pravděpodobností začne používat až v příští sezóně.