„V současné době se čeká na vyjasnění podmínek čerpání dotačních titulů EU,“ informuje tiskový mluvčí města Luboš Mizun.


Právě peněz z dotací chce město maximálně využít. „Z vlastního rozpočtu na tento projekt hodlá vynaložit pokud možno co nejméně prostředků. V současné době jsou prioritou jiné věci, je proto pravděpodobné, že k demolici tržnice letos nedojde,“ shrnuje tiskový mluvčí.


Trhovci, kteří mají své stánky právě v této budově a ještě tu zůstali, s plánem města zásadně nesouhlasí. Přesto v prostorách tržnice vydrží do poslední chvíle. „Spousta lidí si hledá nové místo nebo už odešla. My co jsme zůstali, tady vydržíme až do konce. Až to přijde, tak to přijde. Jsem tady už sedmým rokem a lidé se ptají jak dlouho tady ještě budeme,“ říká Edita Fischerová ze zelinářského stánku. „S námi se o tom nikdo nebaví, kdybychom si to nepřečetli v novinách, tak to ani nevíme,“ dodává.


Další majitelé ze stánku se zeleninou a ovocem také nevědí co dál. „Nevíme, co bude, ale zůstaneme tady. V našem věku se už těžko hledá práce. Museli bychom hledat jiné místo. Zákazníci si na nás už zvykli a chtějí aby tržnice zůstala,“ říká paní Danilin.


„Psali jsme dokonce petici na město někdy loni v létě. Podepsali ji všichni stánkaři a mnoho lidí co sem chodí nakupovat, byl to štos papírů. Nevíme o tom, že by na to město nějak reagovalo,“ vzpomíná další ze stánkařů Ludmila Smolová. „Nikdo nechce přijít o místo. když to tady zruší, nevíme, co budeme dělat.“


Město se prostřednictvím tiskového mluvčího vyjadřuje k petici jinak. „Dostali jsme ji 25.6.2007 a paní primátorka zaslala odpověď jedné z členek petičního výboru 23.7. téhož roku,“ říká mluvčí Mizun.


Vedoucí provozu Jana Germeková má jiné problémy. „Dodavatelé mi volají a ptají se, jak to vypadá, do kdy bude tržnice fungovat. Nevím, jak jim odpovědět,“ říká Jana Germeková.


„Povolení likvidace budovy je do roku 2010, to se ale může prodloužit. My bychom měli tržnici předat městu během tohoto roku, neoficiální termín je do konce března,“ říká kolega Jany Germekové z Technických služeb Miroslav Šulta.


Město má v plánu tržní prodej zachovat. „Drobní zemědělci a zahrádkáři budou moct i nadále prodávat své přebytky. Nová lokalita tržiště bude v dostupné vzdálenosti od centra města,“ naznačuje tiskový mluvčí Chomutova Luboš Mizun.