Lékaři budou ordinovat normálně, autobusy a trolejbusy budou jezdit celý den


Stávka v nemocnicích jen demonstrativní


Zaměstnanci chomutovské i kadaňské nemocnice sice stávku podpoří, ale pacientů se to nedotkne. Lékaři nepřestanou ordinovat, jako v jiných městech. Pacienti tak nestráví v čekárně další čas navíc nebo nepůjdou do nemocnice zbytečně.


V chomutovské nemocnici se pacienti mohou dozvědět o probíhající stávce z cedulek, které budou nosit lékaři nebo z letáčků vyvěšených na nástěnkách.

„Stávka bude v našem zdravotnickém zařízení organizována jako celodenní manifest s tím, že stávkující lékaři neomezí zdravotní péči, aby neohrozili zdraví ošetřovaných pacientů,“ informuje krajský koordinátor Lékařského odborového klubu- Svazu českých lékařů Antonín Gabera. „Lékaři, kteří se zapojí do stávky, byť jen manifestačně jako sympatizanti, budou označení. V nemocnici proběhne během dne informační kampaň. Budou se distribuovat letáčky, vyvěšovat plakáty,“ přibližuje.


Také v kadaňské nemocnici dají přednost pacientům před stávkou.

„Zaměstnanci nebudou stávkovat, připojí se jen demonstrativně. Dohodli jsme se s pracovníky jen na podpoře,“ informuje ředitel Nemocnice Kadaň Josef Mašek.


„Píšeme petici, ve které podporujeme stávku. Tu pak pošleme na Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče (OSZSP) do Prahy,“ říká předsedkyně závodního výboru OSZSP Lenka Štěpánková.


DPCHJ bude na protest troubit


Také dopravní podniky měly zastavit svůj provoz na jednu hodinu.


V Chomutově a Jirkově se však zastaví doprava jen na chvíli a cestující možná ani nepoznají, že stávka probíhá.

„Řidič dojedou na zastávku, počkají o něco déle než normálně, párkrát zatroubí a pojedou dál,“ nastínil dnešní situaci mezi 13.00 a 13.15 hodinou generální ředitel Dopravního podniku měst Chomutova a Jirkova Jiří Melničuk. Cestující se bližší informace o stávce DPCHJ budou moct dočíst na vyvěšených letáčcích uvnitř vozů MHD.